Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaŚwiatZdrowie i medycyna

Top Gun i Mission: Impossible opóźnione z powodu Delty

Top Gun i Mission: Impossible z przesuniętymi premierami

Filmy Toma Cruise’a Top Gun: Maverick i Mission: Impossible 7 zostały opóźnione z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków Covid-19 w USA, spowodowanych wariantem Delta. Studia filmowe obawiają się, że wysoce zaraźliwy wariant odstraszy kinomanów.

Paramount przesunął sequel Top Gun o sześć miesięcy do maja przyszłego roku, podczas gdy Mission: Impossible 7 zostało przeniesione z maja 2022 roku na wrzesień. Studio opóźniło też wydanie komedii Jackass Forever. Seria szokujących komedii z udziałem Johnny’ego Knoxville’a ma zostać wydana w lutym przyszłego roku, z czteromiesięcznym opóźnieniem.

Top Gun: Maverick to kontynuacja niezwykle udanego oryginału z 1986 roku, w którym Cruise ponownie wcielił się w rolę pilota US Navy Pete’a „Mavericka” Mitchella, do którego dołączyli Val Kilmer, Jennifer Connelly i Miles Teller. Z kolei w siódmej części serii Mission: Impossible, wyreżyserowanej przez Christophera McQuarrie, Cruise wystąpi w roli agenta specjalnego Ethana Hunta, wraz z Hayley Atwell, Simonem Peggem i Vanessą Kirby.

 

To już kolejne przesunięcie premiery

Oba filmy były już wielokrotnie opóźniane z powodu pandemii, a produkcja Mission: Impossible 7 w Wielkiej Brytanii została wstrzymana na dwa tygodnie w czerwcu z powodu pozytywnych testów Covid wśród załogi. Cruise jest także producentem serialu o szpiegach akcji, a w zeszłym roku pojawiło się nagranie, na którym najwyraźniej krzyczy na pracowników na planie, grożąc ich zwolnieniem, jeśli złamią wytyczne.

Według oficjalnych danych, średnia dzienna przypadków Covid w USA na początku tego tygodnia wynosiła 160 041 zakażeń. Wiele innych hitów zostało opóźnionych lub przeniesionych do streamingu z powodu pandemii, ale niektóre – takie jak Black Widow, Fast & Furious 9 i Suicide Squad – w końcu trafiły do ​​​​kin w ostatnich miesiącach. Nie było pewności, czy kolejny film o Jamesie Bondzie zostanie przełożony po raz czwarty, ale jego studio zobowiązało się do wprowadzenia go do kin od 30 września.

Zwolnienie daty 19 listopada przez film “Top Gun: Maverick” spowodowało jeszcze jedno przesunięcie w kalendarzu premier. Na ten dzień studio Sony przeniosło premierę filmu “Pogromcy duchów. Dziedzictwo”, który pierwotnie miał trafić do kin tydzień wcześniej – 11 listopada.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close