NaukaPaństwoPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Naukowcy z Sage otrzymywali podejrzane paczki od antyszczepów

Sage celem ataku antyszczepionkowców

Jak ujawnił jeden z czołowych wirusologów w Wielkiej Brytanii, członkowie brytyjskiej rządowej Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage) otrzymywali podejrzane paczki i nienawistne wiadomości podczas pandemii. Profesor Calum Semple, członek Sage and the New and Emerging Respiratory Virus Threats Advisory Group (Nervtag), powiedział, że incydenty nadużyć obejmowały jedno „szczególnie nieprzyjemne” doświadczenie, gdy był celem antyszczepionkowców.

Semple, profesor zdrowia dzieci i medycyny epidemii na Uniwersytecie w Liverpoolu, regularnie pojawiał się w telewizji i radiu, aby udzielać wywiadów na temat Covid od początku pandemii. Powiedział, że w tym czasie on i jego koledzy z Sage „przyciągnęli negatywną uwagę” ludzi sfrustrowanych reakcją rządu na Covid.

W czerwcu brytyjski rząd powiedział, że rozważa objęcie ochroną policyjną prof. Chrisa Whitty’ego, swojego głównego lekarza i członka Sage, po tym, jak ten został fizycznie zaatakowany w centrum Londynu i znieważony słownie na początku tego roku. Antyszczepionkowcy zebrali się również przed adresem, który uważali za dom Whitty’ego, nazywając go „mordercą”.

Top Gun i Mission: Impossible opóźnione z powodu Delty

Naukowcy tylko doradzają

Podczas czwartkowego seminarium internetowego zorganizowanego przez Królewskie Towarzystwo Medyczne, Semple został zapytany przez prof. Rogera Kirby, prezesa stowarzyszenia i gospodarza sesji, czy był osobiście celem antyszczepionkowców. Semple potwierdził, że to prawda, ale ujawnił również, że członkowie Sage regularnie rozmawiają z policją o takich groźbach.

Mamy szczęście, że policja jest otwarta na kontakt z nami i jest dla nas dobre wsparcie łącznikowe, gdy pojawiają się te groźby. To było szczególnie paskudne wydarzenie. Od tego czasu byli inni i podejrzane paczki wysłane do członków Sage i do mnie.

– powiedział Semple, ale nie podał szczegółów na temat tego, co znajdowało się w paczkach, które naukowcy otrzymywali od antyszczepionkowców.

Podkreślił, że naukowcy doradzający rządowi są po to, by odpowiadać na „pytania od ministrów lub od naczelnych pracowników naukowych i naczelnych lekarzy” i oceniać podejmowane działania.

Źródło: The Guardian

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close