NaukaPaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Niedzielski: Obostrzenia nie obejmą zaszczepionych. Konfederacja oburzona…

Niedzielski obiecuje, że obostrzenia nie obejmą zaszczepionych

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski był pytany w Polsat News, kto zostanie objęty ewentualnymi obostrzeniami z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19. Jak zapewnił minister, jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte

Jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi.

– przekazał Niedzielski.

Dopytywany, czy jesienią idąc do restauracji lub do kina trzeba będzie być zaszczepionym, wskazał, że “trzeba się szczepić” i dodał, że mają to sprawdzać organizatorzy czy właściciele restauracji.

Będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty COVID-owe.

– zaznaczył Niedzielski.

Szef resortu zdrowia zapewnił również, że infrastruktura do odczytywania potwierdzenia szczepienia jest przygotowana.

Z kolei podczas Porannej rozmowy w RMF FM, Niedzielski zapewnił też, że Polska jest przygotowana na wzrost zakażeń.

Jesteśmy przygotowani z wojewodami tak, że w ciągu trzech dni jesteśmy w stanie zwiększyć potencjał łóżek z 6 tys. obecnie do 12 tys.

– powiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dodał również, że duża liczba zakażeń w czwartej fali nie musi wcale oznaczać takich samych problemów, jak w poprzednich falach pandemii.

Nasz poziom tolerancji dla liczby zakażeń będzie zdecydowanie większy. Mówię tu o ewentualnych decyzjach dotyczących obostrzeń, bo więcej ludzi jest zabezpieczonych. Na pewno pandemia będzie się w mniejszym stopniu przekładała na liczbę hospitalizacji i co najważniejsze – zgonów.

– stwierdził Niedzielski.

Naukowcy z Sage otrzymywali podejrzane paczki od antyszczepów

Jedni nie wiedzą, a drudzy oburzeni

W obietnice Niedzielskiego niedowierzają internauci. Zapewniają jednak, że jeśli Niedzielski złamie swoją obietnicę, zapamiętają mu to na bardzo długo.

Tymczasem Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Adama Niedzielskiego po tym, jak Niedzielski ponownie ogłosił wprowadzenie restrykcji, zaznaczając, że nie obejmą one osób zaszczepionych. Zdaniem Grzegorza Brauna, minister zdrowia publicznie nawołuje do przestępstwa oraz stosuje groźby karalne. Polityk nazwał szefa resortu zdrowia “ministrem śmierci i choroby”.

Źródło: RMF24, Polsat News

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close