Biznesowi celebryciBusiness lifestylePolskaPrawo

Poseł Sterczewski pozywa Browar Mentzen. Polityk żąda odszkodowania

Sławomir Mentzen oraz jego firma Browar Mentzen zostali oskarżeni o bezprawne wykorzystanie wizerunku posła Franka Sterczewskiego. Polityk Konfederacji zamieścił zdjęcie Sterczewskiego, kiedy ten próbował pomóc uchodźcom. Konfederata próbuje się teraz bronić w dość niecodzienny sposób. Czyżby bał się przegrania sprawy sądowej?

Franek Sterczewski to polityk KO, który w ostatnim czasie starał się wspierać uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. Jego ostatnia szarża na granicy przyczyniła się do powstania wielu memów i prześmiewczych filmów. Wykorzystał to Sławomir Mentzen, który zaaprobował umieszczenie mema z udziałem polityka na fanpage’u swojej firmy.

Na oficjalnej stronie marki pojawiło się zdjęcie Sterczewskiego podpisane:

Kurier browaru Mentzen z twoją paczką.

Nie do śmiechu było samemu Sterczewskiemu, który zapowiedział pozew o naruszenie dóbr osobistych i bezprawne wykorzystanie swojego wizerunku.

Gdyby był to właśnie mały browar, jakiś lokalny, rzemieślniczy, to gdzieś tam mógłbym to zrozumieć i nie miałbym nic przeciwko, ale ponieważ jest to dokładnie ta firma, z którą nie chciałbym mieć nic wspólnego, to jednak mam pretensje i mam żal. W związku z tym chcemy podjąć ścieżki prawne, żeby wyjaśnić tę sytuację, no i żeby uzyskać jakieś zadośćuczynienie, które moglibyśmy przekazać na Fundację Ocalenie.

Sam Mentzen stwierdził, że poseł Sterczewski sam jest sobie winien:

Dzięki swojemu biegowi w stylu Benny’ego Hilla memem. Współcześnie firmy wykorzystują memy do prowadzenia działań reklamowych. Współcześnie firmy wykorzystują memy do prowadzenia działań reklamowych. Komentarzy pozytywnych mieliśmy o rząd wielkości więcej niż negatywnych, do tego uzyskaliśmy wiele tysięcy pozytywnych reakcji na FB, dlatego uważam, że mem, który udostępniliśmy, był dobrze przyjęty.

Nacjonaliści z Robertem Bąkiewiczem “bronili” granicy przed uchodźcami

Sam Franek Sterczewski przekazał słynną torbę na licytację:

Cały dochód będzie przeznaczony na pomoc prawną i medyczną dla Afgańczyków i Afganek uwięzionych w Usnarzu Górnym.

Swoją drogą, trzeba wspomnieć, że za cały kryzys odpowiada despota Alaksandr Łukaszenka. Litewskie służby graniczne nagrały nawet film, jak uchodźcy są siłą zmuszani do przejścia na granicę:

Tymczasem Sławomir Mentzen stwierdził, że to poseł Platformy Obywatelskiej:

[…] wykorzystuje zwożonych na granicę przez Aleksandra Łukaszenkę uchodźców do swojej działalności politycznej, próbując się w ten sposób promować, co zresztą bardzo dobrze mu wychodzi, niestety kosztem powagi naszego państwa.

Czy jednak Konfederata ma prawo do wykorzystywania wizerunku posła Sterczewskiego? To już akurat kwestia sporna.

Źródło: Marketing przy kawie

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close