BudownictwoHandelMediaPolskaWarszawa

Warszawa: 3 centra handlowe Atrium będą wyburzone? Prawda jest inna

Warszawa. Właściciel centrów handlowych — Reduta przy Al. Jerozolimskich, King Cross przy Jubilerskiej oraz Targówek przy Głębockiej zadecydował o ich całkowitej modernizacji. Firma Atrium widzi w ich miejscu między innymi mieszkania pod wynajem oraz biura. Rada miasta nie mówi “nie”, ale chce przesunąć decyzję w czasie.

Centra handlowe Atrium do wyburzenia? Niekoniecznie, ale czeka nas modernizacja dużych galerii w stolicy

Jak informuje piątkowa Gazeta Wyborcza zmianę trzech centr handlowych zaproponowała warszawska firma Atrium. Inwestycja nie powstanie jednak szybko, ponieważ ratusz ma swoje obiekcje. Mimo to przedstawiciele firmy nalegają na jak najszybszą decyzję o modernizacji. Dziennikarze poinformowali o “wyburzeniu obiektów”, choć prawda okazała się “nieco inna”.

W rozmowie z GW przedstawiciele stwierdzili, że:

To obiekty zaprojektowane jeszcze w latach 90. jako monofunkcyjne. Ich stan jest dziś, można powiedzieć, opłakany. Doszliśmy do wniosku, że najlepsze byłoby zastąpienie tych centrów handlowych zabudową wielofunkcyjną.

W czwartek, 2 września na komisji ładu przestrzennego Rady Warszawy, przedstawiciele firmy zaprezentowali pomysł modernizacyjny wspomnianych obiektów. Otóż według planów na miejscu obecnych centr handlowych dodatkowo miałyby powstać mieszkania pod wynajem, hotele i biura od strony tras komunikacyjnych. Nie zabrakłoby również umiejscowienia lokali handlowo-usługowych.

I choć rozmowy z ratuszem na ten temat trwają już ponad dwa lata, to w Atrium postanowił podzielić się swoimi planami publicznie, aby przyspieszyć wydanie decyzji władz miasta.

Źródło: mat. prasowe

Przyznaje to Marlena Happach, szefowa miejskiego biura architektury i planowania przestrzennego, według której:

Mam wrażenie, że boom na wielkopowierzchniowe obiekty stricte handlowe już minął. Nawet sami klienci dziś poszukują inwestycji wielofunkcyjnych, w których w jednym miejscu można pracować, mieszkać, chodzić na zakupy, korzystać z gastronomii, niekoniecznie w zamkniętej bryle centrum handlowego.

Warszawa: Trzaskowski wywalił Media Narodowe ze stołecznego lokalu

Warszawa: Atrium reaguje na tekst Gazety Wyborczej. Nie chce burzyć — chce modernizować

Niemniej jednak firma Atrium zdementowała informacje prasowe udostępnione przez Gazetę Wyborczą o wyburzeniu obiektów. Według portalu firma chciałaby zburzyć obecne budowle, aby w ich miejscu powstało nowe osiedle mieszkalne.

Jak informuje portal DlaHandlu.pl, obiekty mają być po prostu zmodernizowane. Wszystko dlatego, że strategia spółki dostrzega zmiany w społeczeństwie i zapotrzebowanie na części mieszkalne i usługowe w takich miejscach:

Dążymy do tego, aby tworzyć nowoczesne obiekty wielofunkcyjne, które zapewnią lokalnym społecznościom miejsce spędzenia czasu z najbliższymi, zrobienia zakupów, zjedzenia smacznego zdrowego posiłku, a także pracy i zamieszkania. Będzie to również wpływało na zwiększenie potencjału dla naszych partnerów biznesowych – najemców.

Już dziś nasze centra to bardzo silne lokalizacje z bardzo lojalnymi klientami, ale my jako właściciel patrzymy 15 lat do przodu tak, by również wtedy były one tak samo atrakcyjne. Wierzymy, że w najbliższym czasie uda nam się wypracować wspólnie ostateczną wizję tego, jak te obiekty powinny wyglądać.

O szczegółach będziemy rozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi podmiotami.

Obecnie przygotowywane są plany modernizacyjne w okresie perspektywicznym. Dzięki temu obecnie istniejące centra handlowe zostaną zmodernizowane i unowocześnione oraz umożliwią uzyskanie szerszej grupy klientów.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close