Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingZdrowie i medycyna

Arnold Schwarzenegger stracił sponsora przez krytykę antymaseczkowców

Arnold Schwarzenegger stracił co najmniej jednego sponsora, za swoje ostatnie krytyczne wypowiedzi na temat tak zwanych “antymaseczkowców”. Legendarny sportowiec i były polityk stwierdził, że takie osoby są nieodpowiedzialne i swoim zachowaniem mogą zagrozić bezpieczeństwu innych ludzi. “Terminator” wprost nazwał takie osoby “nieodpowiedzialnymi głupkami”.

Arnold Schwarzenegger mocno skrytykował przeciwników noszenia maseczek

Arnold Schwarzenegger wywołał ostatnio kontrowersje, ponieważ wobec osób, które nie chcą się szczepić ani zakładać maseczek, przedstawił bardzo surową opinię. Według byłego gubernatora Kalifornii w latach 2003-2011, takie osoby nie zasługują bowiem na szacunek. Jak sam stwierdził “Chrzanić waszą wolność“, w kontekście zwiększenia zagrożenia wobec osób starszych i schorowanych.

Brak odpowiedzialności za brak maseczki? Upadł ważny projekt lewicy

W związku z komentarzami słynnego kulturysty firma REDCON1 od razu się od niego odcięła. To ważne, ponieważ korporacja na co dzień produkuje suplementy sportowe i miała sponsorować zawody kulturystyczne Arnold Classic. Jak stwierdzili sponsorzy, wszystko przez  “niebezpieczne” i “antyamerykańskie” wypowiedzi Schwarzeneggera.

Założyciel REDCON1 Aaron Singerman przekazał również, że:

Z ciężkim sercem i prawdziwym smutkiem informujemy, że REDCON1 zdecydował się zaprzestać wspierania Arnold Classic i innych wydarzeń związanych z Arnoldem na całym świecie.

Arnold Schwarzenegger podpadł branży kulturystycznej

Warto dodać, że Marka REDCON1 była sponsorem zawodów od ponad dekady. Jednakże przez wypowiedzi właściciel firmy nie może się zgodzić z wypowiedziami atakującymi “wolność wyboru”. Jak stwierdził biznesmen:

Wydaliśmy setki tysięcy dolarów będąc głównym sponsorem tego wydarzenia a w tym roku wyłącznym sponsorem webcastu. Nie możemy jednak z czystym sumieniem dalej wspierać i być zaangażowanym z kimś, kto ma tak diametralnie różne przekonania.

Schwarzenegger nie skomentował wypowiedzi pod swoim adresem.

Źródło: USA Today

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close