Kultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPolskaTechnologieTelekomunikacja

Jacek Kurski tak polukrował TVP, że telewidzów aż zemdliło

Jacek Kurski słodzi TVP

Telewizja Polska obszernie relacjonowała Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Na miejscu, wraz z rodziną oraz politykami PiS, bawił się również Jacek Kurski, szef TVP. W loży VIP amfiteatru znalazł się natomiast wojewoda Sławomir Kłosowski, posłanka Katarzyna Czochara oraz Joanna Lichocka, członkini Rady Mediów Narodowych. Jacek Kurski postanowił również posłodzić swoim pracownikom i w rozmowie z prowadzącą poświęcił kilka zdań głównemu programowi informacyjnemu TVP.

Zauważyliśmy, że niektórzy próbują nas naśladować. Widziałem w jednej z telewizji komercyjnych, która ma swój program informacyjny, że zerżnęli niemal jeden do jednego oprawę TVP Info. Widać, że się bardzo spodobała. Nie wystarczy zgapić grafiki, trzeba jeszcze mieć tę prawdę i pasję, którą mają tylko dziennikarze, redaktorzy, wydawcy TVP. To jest nie do podrobienia.

– przekonywał.

Prowadząca program Edyta Lewandowska natychmiastowo zareagowała na słowa szefa i bardzo mu podziękowała.

W imieniu dziennikarzy bardzo panu dziękuję. To się rzadko zdarza, że prezes tak chwali swoich pracowników. Dziękuję serdecznie, to bardzo miłe słowa.

– odpowiedziała.

Jacek Kurski nie przestawał słodzić i przekonywał, że TVP “trzeba chwalić, dlatego że telewizja jest atakowana”.

Państwo są atakowani za to, że przełamaliście monopol informacyjny w Polsce i wreszcie Polacy mają wybór. Nie wszyscy się w tym dobrze odnajdują. (…) To jest warunek demokracji, żeby Polska była Polską, Polacy muszą mieć wybór. I Telewizja Polska właśnie daje im ten wybór.

– zapewnił.

Mogę pana zapewnić, że pracujemy rzetelnie i robimy to, w co wierzymy. Mamy nadzieję, że nasi widzowie to doceniają.

– dodała prezenterka “Wiadomości” TVP.

Wideo oglądacie na własną odpowiedzialność.

Kurski zbuduje nową siedzibę dla TVP Info! Ogromny projekt! [GALERIA]

Jacek Kurski chce jeszcze

Czy prawie 2 miliardy rocznie dla TVP to dużo? Zdaniem prezesa TVP to wciąż za mało. Jacek Kurski stwierdził w rozmowie z portalem Wirtualne Media, że państwo powinno przekazać mediom publicznym 3,5 miliarda złotych rocznie.

Państwo powinno na media publiczne dawać prawie 3,5 mld zł, gdyby ustawa działała prawidłowo – zbiera 600 milionów, dodaje 1,95 mld. I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa.

– stwierdził Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Kurski dodał również, że pomimo pandemii i kryzysu TVP jest w dobrej sytuacji. Prezes TVP przyznał, że to zasługa rekompensaty.

Sytuacja finansowa jest stabilna, dzięki rekompensacie – co chciałbym bardzo wyraźnie podkreślić – że jest ona niczym innym, niż wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce.

– powiedział Jacek Kurski.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close