Kultura i sztukaMarketingMediaNaukaPaństwoPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Tajwan dziękuje Polsce za szczepionki i tak od razu cieplej na serduszku

Tajwan dziękuje Polsce za pomoc

Podczas pierwszej fali pandemii, Tajwan podarował Polsce milion maseczek ochronnych, 5 tys. kombinezonów ochronnych oraz 20 tys. fartuchów chirurgicznych. Teraz Polska nie pozostała dłużna i w niedzielę podarowała Tajwanowi 400 tysięcy szczepionek AstraZeneca.

W imieniu naszego rządu i 23,5 miliona Tajwańczyków składamy w stronę polskiego rządu najszczersze podziękowania.

– podkreśla strona tajwańska w oświadczeniu.

W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik rządu prezydent Caj Ing-wen, Chang Tun-Han, który wskazał, że pałac prezydencki serdecznie dziękuje polskiemu rządowi za szczerą przyjaźń, która w pełni świadczy o wzajemnej pomocy i determinacji partnerów do wspólnej walki z pandemią.

Ta pomoc nie tylko świadczy o polsko-tajwańskiej przyjaźni, jest również kolejnym świadectwem wzajemnego wsparcia, jakiego udzielają sobie demokratyczne państwa w walce z pandemią. Obecnie, gdy ta pandemia wciąż zagraża całemu światu, chciałabym przekazać Polsce najszczersze podziękowania za ten wspaniałomyślny gest. Tajwan będzie kontynuował walkę z koronawirusem ramię w ramię z wieloma partnerami wyznającymi wartości demokracji i wolności.

– napisała w mediach społecznościowych prezydent Caj Ing-wen.

Kreml wystawił sobowtórów opozycjonisty, by zmylić wyborców

Tajwan ma problem ze szczepionkami

Niedobór szczepionek jest jednym z najbardziej palących problemów liczącego 24 miliony mieszkańców Tajwanu. Do tej pory na Tajwan dotarło w sumie 13 milionów szczepionek, zaszczepiono ponad 10 miliona osób pierwszą dawką i zaledwie milion dwoma dawkami. Jesteśmy trzecim największym darczyńcą szczepionek dla Tajwanu. Więcej Tajwan dostał jedynie od Japonii i USA. W maju stołeczne władze na wyspie dostały od Polski także partie 1,5 tys. ubrań ochronnych.

Gest Polaków został doceniony nie tylko przez miejscowych polityków, ale również zwykłych obywateli, którzy dziękują Polsce za okazaną pomoc. W Tajpej, na najwyższym wieżowcu w kraju, Taipei 101. wyświetlono wieczorem napisy: “Dziękujemy Polsko”, “Przyjaźń pomimo dystansu” i “Niezłomna przyjaźń”.

Na oficjalnych kontach rządowych w mediach społecznościowych opublikowano posty oraz grafiki, w których dziękowano za okazaną pomoc. Podziękowania dla Polaków ślą również internauci z Tajwanu.

Dar Polaków dla Tajwanu oczywiście nie podoba się jednak naszym rodzimym szurom i foliarzom z Konfederacji. Jednak to nic nowego.

Źródło: Onet

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close