Polityka

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny punktuje gościa co skrytykował Czarnka

Jakub Lewandowski – ten młody od poseł Joanny Borowiak z PiS-u – podpadł tym razem Młodzieżowemu Strajkowi Klimatycznemu, który ostro punktuje Lewandowskiego. Zarzuty są poważne, a to oznacza drakę, a więc idealny temat dla nas.

Od początku. Jakub Lewandowski, pełniąc funkcję przewodniczącego Rady Dzieci i Młodzieży RP bardzo krytycznie wypowiedział się na temat obecnej sytuacji w polskiej edukacji. Jest to o tyle zaskakujące, że edukacją w Polsce zarządza obecnie przełożony Lewandowskiego, minister Czarnek.To rozpoczęło aferę, w której poszkodowany może być nie tylko tytułowy młody. Problemy może mieć także posłanka PiS – Joanna Borowiak – która aktywnie wspierała Lewandowskiego i mianowała go nawet swoim asystentem.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny grilluje Jakuba Lewandowskiego

Teraz jak się okazało, Lewandowski ma na pieńku z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym, który wytacza przeciwko niemu potężne działa. MSK w twitterowym wątku zarzuca Lewandowskiemu podszywanie się i atakowanie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

https://twitter.com/msklimatyczny/status/1434787288425406469

Jak podaje autor twitta, Jakub Lewandowski nigdy nie był członkiem Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Jak twierdzi autor, nie podjął też żadnych kroków, żeby nim zostać. Ponadto aktywiści twierdzą, że Lewandowski razem z grupą innych osób w grudniu 2020 roku zarejestrował stowarzyszenie o nazwie „Młodzieżowy Strajk Klimatyczny”. Sam Lewandowski z kolei został mianowany sekretarzem generalnym.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
KRS

W dalszej części wątku młodzi aktywiści zarzucają Jakubowi Lewandowskiemu działanie w złej wierze zgłaszając w Urzędzie Patentowym znak towarowy MSK, mimo (jak twierdzą) braku praw autorskich do loga Strajku. ​​Faktycznie dane z UP potwierdzają, że złożono taki wniosek 25 lutego 2021 r.

To nie koniec działań. Jak podaje MSK, Jakub Lewandowski w marcu 2021 roku rejestruje kolejne stowarzyszenie o nazwie „Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Strajku Klimatycznego“. Dalsze zarzuty wobec Lewandowskiego są jeszcze poważniejsze. Jak możemy przeczytać na Twitterze MSK:

https://twitter.com/msklimatyczny/status/1434787297313136641

Dodatkowo Jakub Lewandowski, jak podaje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na swoim twitterze, dzień przed planowanym spotkaniem aktywistów MSK z Ministrem Edukacji i Nauki o edukacji klimatycznej, pisze do Ministerstwa, że to on będzie jedynym reprezentantem MSK.

Zarzuty aktywistów są poważne i przedstawiają oni na to konkretne dowody. W naszym poprzednim tekście nazwaliśmy Jakuba Lewandowskiego koniem trojańskim, który został wprowadzony do polityki przez poseł PiS Joannę Borowiak. Kolejne akcje młodego polityka pokazują, że przydomek ten wydaje się zasadny.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close