InwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Patronite zablokował zbiórkę Pospieszalskiego za antyszczepionkowy szuryzm

Patronite zablokował zrzutkę Pospieszalskiego

Serwis Patronite zablokował możliwość zbierania pieniędzy na przedsięwzięcie medialne Jana Pospieszalskiego i Jana Pawlickiego. W połowie sierpnia dziennikarze uruchomili na YouTube kanał „Janek Pospieszalski #WARTO”, gdzie trafiają rozmowy na rozmaite tematy, ale głównie poruszana jest tematyka pandemii Covid-19. I to właśnie te treści były powodem blokady nałożonej na zbiórkę.

Rada Naukowa Patronite negatywnie oceniła treści Pospieszalskiego dot. epidemii COVID-19. Link umieszczony przy wizytówce Pospieszalskiego odsyła na stronę Polskiej Akademii Nauk. Co na to sam zainteresowany? Portal Wirtualne Media zapytał Jana Pospieszalskiego, czy Patronite wyjaśniło mu powody blokady, ale dziennikarz nawet o takowej nie wiedział.

Ktoś do mnie rzeczywiście dzwonił z rady naukowej kilka dni temu, ale nie mogłem odebrać, byłem na nagraniu. Nie sądziłem, że sprawa może być poważna.

– stwierdził.

Więcej na temat blokady wiedział natomiast Jan Pawlicki, który zajmuje się sprawami technicznymi kanału. Dziennikarz przekonuje, że blokada jest tylko czasowa.

To standardowa procedura, jak mnie zapewniono: trwa weryfikacja, ale wszystko skończy się dobrze. Dostarczyłem radzie naukowej Patronite.pl wymagane dokumenty i teraz je sprawdzają. Start zbiórki istotnie trochę się opóźnia przez to, ale jestem przekonany, że ruszymy z nią w końcówce bieżącego tygodnia.

– przekonuje.

Algorytm Facebook oskarżony o seksizm i dyskryminację kobiet

Zbiórka na Patronite na nowy kanał

Jak przekonuje Pospieszalski, nowy kanał medialny ma być miejscem, gdzie spotykać się będzie z gośćmi na rozmowach dotyczących nie tylko spraw politycznych czy społecznych, lecz także kulturalnych. Ma też relacjonować na żywo ważne wydarzenia i rozmawiać z komentatorami. Kanał na YouTube to dopiero pierwszy krok do zbudowania szerszej marki medialnej: Warto.Media. W tym celu potrzebne są jednak pieniądze i dlatego też dziennikarze uruchomili zrzutkę na Patronite.

Musimy zająć się wieloma ważnymi tematami społecznymi i interwencyjnymi, o których piszecie do nas w setkach listów, maili, wiadomości i komentarzy. Chcemy działać i docierać wszędzie tam, gdzie nie docierają tradycyjne media. Zawsze pod prąd wszelkiej propagandy i łamiąc ustalone narracje.

– czytamy w opisie zbiórki na Patronite.

Jan Pospieszalski przez wiele lat prowadził program “Warto Rozmawiać” na antenie TVP. Niestety po ostatnim odcinku, w którym zaprosił jedynie krytyków walki z pandemią i promował antyszczepionkowe teorie, jego show zostało zdjęte z ramówki. Jak się jednak okazało, jego kariera w TVP dobiegła końca. Okazuje się, że dziennikarz nie ma szans na powrót do publicznej telewizji przez swoje poglądy na temat pandemii COVID-19.

Myślę, że Janek Pospieszalski sam się wykluczył, nakręcając histerię antyszczepionkową i atakując walkę rządu z pandemią. Trudno: był okres pewnej próby, wydawało się, że nastąpi jakieś uspokojenie. Tymczasem po stronie redakcji „Warto rozmawiać”, a także samego prowadzącego, nastąpił zupełny „odpał” w tej sprawie.

– powiedział prezes TVP, Jacek Kurski.

Źródło: Wirtualne Media

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close