Business lifestyleHandelInwestycjeMarketingRynek pracyŚwiatZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

Amazon oferuje zapłacenie czesnego za 750 000 pracowników z USA

Amazon oferuje profity edukacyjne dla pracowników

Amazon zaoferował, że pokryje koszty czesnego wszystkich 750 000 pracowników pierwszej linii w USA. Gigant zakupów online walczy o przyciągnięcie i zatrzymanie pracowników w obliczu niedoboru siły roboczej w całej branży. Firma zapowiedziała, że ​​zainwestuje w ten program 1,2 miliarda dolarów, a pracownicy będą mogli uzyskać dostęp do rocznego finansowania na tak długo, jak pozostaną w Amazon.

Jest to najnowsza duża firma, która oferuje finansowanie edukacji pracowników po podobnych posunięciach Walmarta i Targetu. W poście na blogu Amazon powiedział, że jego oferta czesnego będzie obowiązywać u „setek partnerów edukacyjnych w całym kraju”, nie podając jednak których. Gigant handlowy powiedział, że obejmie również inne rodzaje edukacji, w tym maturę i kursy języka angielskiego, a także rozszerzenie szkolenia zawodowego w miejscu pracy do 300 000 osób.

Amazon jest obecnie największym twórcą miejsc pracy w USA i wiemy, że inwestowanie w bezpłatne szkolenia dla naszych zespołów może mieć ogromny wpływ na setki tysięcy rodzin w całym kraju.

– powiedział Dave Clark, szef globalnego działu konsumenckiego w Amazon.

Biden wymaga obowiązku szczepień dla milionów pracowników w USA

Nie tylko Amazon

Firmy amerykańskie, takie jak Amazon, oferują szereg korzyści i zachęt, aby zwabić pracowników z powrotem do pracy, ponieważ łagodzą ograniczenia antypandemiczne. Według Departamentu Pracy USA w lipcu liczba wolnych miejsc pracy osiągnęła rekordowy poziom 10,9 miliona, przewyższając liczbę bezrobotnych o ponad dwa miliony. Eksperci twierdzą, że mieszanka ludzi odchodzących z pracy podczas pandemii, utrzymujące się obawy dotyczące Covid i brak opieki nad dziećmi przedłużyły niedobór.

W zeszłym miesiącu Walmart powiedział, że pokryje koszty czesnego i książek dla swoich pracowników godzinowych, do których uprawnionych jest około 1,5 miliona osób. Target zapowiedział z kolei, że zaoferuje bezpłatne studia licencjackie dla ponad 340 000 pracowników w swoich amerykańskich sklepach. Firmy podniosły również płace początkowe lub oferowały premie, aby pozyskać pracowników, a niektóre nawet nakłaniają 14 i 15-latków do złożenia wniosku o rozwiązanie problemu.

Amazon chce także zachęcić pracowników do szczepień przeciwko COVID-19. Według informacji podanych przez Bloomberg firma chce w tym celu zorganizować loterię. Do wygrania będą między innymi samochody, tysiące dolarów i wycieczki. Problem w tym, że wielu pracowników i tak nie chce się szczepić, bo nie wierzy w zapewnienia o bezpieczeństwie szczepionek. 

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close