HandelInwestycjeMotoryzacjaNaukaŚwiatTechnologieTransport

Poczuj się jak w Star Wars! JetPack stworzyło latające motocykle!

JetPack przygotował latające motocykle

Za dwa lata latające motocykle nie będą już tylko fikcją. Firma JetPack Aviation planuje wprowadzić na rynek produkt o nazwie The Speeder w 2023 roku. Prototyp latającego motocykla firmy zakończył swój pierwszy lot. JetPack Aviation ma nadzieję wyprodukować dwie wersje konsumenckie, które zwykli użytkownicy będą mogli kupić i prowadzić.

Speeder jest zbudowany z unikalnym oprogramowaniem do sterowania lotem, które pomaga monitorować i dostosowywać ciąg w ruchu. Oprogramowanie w The Speeder było budowane przez 1,5 roku. Pojazd będzie działał jak zwykły motocykl, ale w powietrzu i automatycznie ustabilizuje pojazd w locie.

Możemy mieć wersję ultralekką (która nie wymaga licencji pilota) za dwa lata, a wersję eksperymentalną za sześć miesięcy.

– powiedział dyrektor generalny David Mayman.

Dodał, że wersja ultralekka będzie ograniczona do 60 mil na godzinę, zgodnie z przepisami FAA, a sam lot potrwa za 15 minut. Natomiast wersja eksperymentalna wymaga licencji pilota do latania.

Prędkość w tej wersji wynosi około 250 mil na godzinę przy czasie lotu około 35 minut.

– powiedział.

Brytyjski gigant tytoniowy wynegocjował łapówkę dla prezydenta Zimbabwe

Dla wojska, policji i zwykłych ludzi (o ile ich stać)

Speeder ma osiem turbin. Chociaż waży około 136 kilogramów, jest w stanie unieść dwa razy więcej. W Speederze pojawi się szereg funkcji, a mianowicie sterowanie ręczne, 12-calowy ekran nawigacyjny i wbudowany system radiowy. Speeder 2.0, najnowsza wersja, przeszła tego lata bardziej rygorystyczne testy. Następnie wejdzie w budowę i rozpocznie ostatnią fazę. W przypadku awarii turbiny komputer pokładowy zapewnia niezbędną stabilność.

JetPack Aviation ma nadzieję, że jego pojazdy będą mogły być wykorzystywane komercyjnie przez organizacje wojskowe i bezpieczeństwa publicznego. Firma ustaliła cenę początkową na 381 000 dolarów. JetPack otworzył również listę rezerwacyjną dla zainteresowanych zakupem. Firma liczy, że sprzeda 20 sztuk swojego The Speeder’a, każdy w cenie 380 tysięcy dolarów. Jednak już teraz wiadomo, że zainteresowanie nim jest tak duże, że firma będzie musiała zwiększyć produkcję. Jakiś czas temu JetPack Aviation rozpoczęła współpracę z armią USA. Jej latający motocykl już w 2024 roku ma wejść na wyposażenie sił specjalnych.

Źródło: CBNC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close