Business lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingŚwiatTechnologie

Australijska firma Canva podwaja wartość do 40 miliardów dolarów

Canva z ogromnym wzrostem

Canva, australijska firma zajmująca się projektowaniem graficznym, stała się jedną z największych prywatnych firm na świecie, po wycenieniu jej na 40 miliardów dolarów. Internetowa platforma projektowa twierdzi, że jej wartość wzrosła podczas pandemii, ponieważ coraz więcej klientów pracowało w domu. Jak twierdzą analitycy, to sprawia, że ​​jest to jeden z najcenniejszych start-upów na świecie, twierdzą analitycy.

Według dostawcy danych biznesowych CB Insights, wycena Canva na 40 miliardów dolarów sprawia, że ​​jest to piąty najcenniejszy start-up na świecie, po chińskim ByteDance, do którego należy TikTok, platforma płatnicza Stripe, firma rakietowa Elona Muska SpaceX i szwedzka firma zajmująca się technologiami finansowymi Klarna. Fundusze plasują również jej współzałożycieli w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi w Australii.

Serwis Canva został założony w Sydney w 2013 roku przez Australijczyków Melanie Perkins (34 lata) i Cliffa Obrechta (35 lat). Według Forbesa razem są właścicielami około 36% firmy. W środę ogłosili, że zamierzają również przekazać zdecydowaną większość udziałów – około 30% majątku firmy – na cele charytatywne. Również w środę firma poinformowała, że ​​zwiększyła swoją bazę klientów do ponad 60 milionów użytkowników w 190 krajach i jest na dobrej drodze do osiągnięcia przychodu w wysokości 1 miliarda dolarów do końca roku.

TikTok wprowadza wsparcie w zwalczaniu potencjalnych samobójstw

Canva zyskała na pandemii

Canva udostępnia szablony projektów do tworzenia wszystkiego, od kartek z życzeniami, po plakaty, życiorysy i kalendarze. Firma twierdzi, że ma 500 000 płacących klientów, w tym klientów korporacyjnych, takich jak Zoom, Salesforce, Paypal, Marriott International i American Airlines, które, jak twierdzi firma, zwiększyły wykorzystanie technologii projektowania Canva w ciągu ostatniego roku.

Od dużych przedsiębiorstw do małych firm, przejście do pracy rozproszonej spowodowało, że zespół przyjął więcej niż czterokrotnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

– podała firma w komunikacie prasowym, odnosząc się do liczby firm, które przejmują jej oprogramowanie.

Ostatnia runda pozyskiwania funduszy była prowadzona przez globalną firmę inwestycyjną T.Rowe Price, a wśród inwestorów znaleźli się Franklin Templeton, Sequoia Capital Global Equities, Bessemer Venture Partners, Greenoaks Capital, Dragoneer Investments, Blackbird, Felicis i AirTree Ventures. Firma podwoiła również w tym roku liczbę pracowników, zatrudniając ponad 1 000 nowych pracowników w 2021 r., z siedzibą w Sydney i Manili.

Canva, która stała się rentowna w 2017 roku, a rok później osiągnęła wycenę 1 miliarda dolarów, jest obecnie jedną z najcenniejszych firm w Australii. Jej wycena stawia ją na równi z firmami notowanymi na giełdzie, takimi jak giganci supermarketów Wesfarmers i Woolworths Group, oraz firma wydobywcza Fortescue.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close