MediaZdrowie i medycyna

Obywatel D.C. ma złośliwego guza mózgu: “Generalnie RIP”

Obywatel D.C. czyli bloger Dawid Cecula, przekazał bardzo smutną wiadomość na temat stanu swojego zdrowia. Okazuje się, że dziennikarz cierpi na gwiaździaka — nieoperowalnego guza mózgu, co z kolei może skończyć się dla niego tragicznie. Aby mu pomóc, założono zbiórki, które mają odciążyć rodzinę z kosztów leczenia i rehabilitacji.

Obywatel D.C. ma agresywnego guza mózgu

O swoich problemach zdrowotnych Obywatel D.C. napisał 7 września. Kontrowersyjny twórca wyznał wówczas, że jest po operacji “polegającej na wszyciu rurki CSF shunt odciągającej nadmiar płynu z mózgu.” Sam trafił do szpitala, ponieważ coraz częściej tracił równowagę.

Diagnoza po wykonaniu tomografii mózgu okazała się tragiczna — nieoperowalny glejak mózgu, który “zablokował przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego upośledzając równowagę“.

Podczas przeprowadzanej operacji Ceculi zrobiono biopsję. Zrobiono to po to, aby sprawdzić dokładnie z czym lekarze będą mieli do czynienia. Niestety diagnoza była jeszcze gorsza od poprzedniej.

Chcieli opatentować lek na raka. FDA odmówiło, więc akcje spadły o 80%

Okazało się bowiem, że Obywatel D.C. ma gwiaździaka. To bardzo agresywny rodzaj nowotworu, który niestety jest bardzo złośliwy. Jak bloger sam stwierdził:

Serdecznie dziękuje za wpłaty na moje leczenie. Czeka mnie długa batalia bo biopsja wykazała agresywnego gwiaździaka w samym centrum mózgu. Zalęgło się tam 5 cm kurestwo i chemia i radioterapia będą miały na celu zatrzymanie wzrostu. Ale generalnie RIP, spotkamy się po drugiej stronie drzwi. Dziękuję za wszelkie miłe słowa i czytanie mnie. Dbajcie o to w życiu ważne – miłość, rodzinę i zdrowie.

Obywatel D.C. ma guza mózgu. W zbiórkę włączyli się politycy Konfederacji

W akcje wspierania blogera włączyło się wiele osób publicznych i polityków. Dotyczyło to zwłaszcza obozu Konfederacji, między innymi Artur Dziambor i Jacek Wilk. Skany z tomografii mózgu blogera nie pozostawiają złudzeń, że sprawa jest bardzo poważna i pomoc finansowa na pewno pomoże przetrwać kolejne miesiące walki o zdrowie.

Źródło: Obywatel D.C.

Zbiórka dostępna jest między innymi na serwisie Go Fund Me i Zrzutka.pl. Liczy się każda złotówka, bo jak sam stwierdził Cecula:

Nie będę mógł pracować, a moja wspaniała żona się mną będzie opiekować, oszczędności i jedna pensja raczej to mało, więc jeśli chcecie udzielić wsparcia finansowego to proszę przez te zbiórkę założoną przez mojego szwagra Rafała.

Miejmy nadzieję, że Obywatel D.C. wyjdzie z tej sytuacji obronną ręką i pokona guza mózgu. Czego serdecznie życzmy i trzymamy kciuki.

Tagi

Polecane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close