MediaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Grzegorz Braun otrzyma najwyższą karę za chęć wieszania Niedzielskiego

W polskim sejmie doszło do sytuacji skandalicznej, kiedy to Grzegorz Braun zapowiedział, że minister zdrowia Adam Niedzielski… będzie wisiał. Przez dłuższy czas członkowie Konfederacji próbowali milczeć, ale wtedy pojawił się on — Janusz Korwin-Mikke cały na biało. Potwierdził przy tym słowa Brauna i stwierdził, że Niedzielskiego powinno się zabić w ciągu pięciu lat.

Grzegorz Braun chce zabić Adama Niedzielskiego? Skandaliczne słowa w polskim sejmie

To, że partia Konfederacja to pseudowolnościowa grupa, która wspiera postawy antyszczepionkowe i proepidemiczne jest faktem. Nie ma również złudzeń, że działają na szkodę państwa, zdrowia ludzi, a także próbują się wybić na propagandzie antynaukowej. Prym w tym wiedzie Grzegorz Braun, który według wielu internautów powinien już dawno zostać umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

Udowodnił to podczas swojego kolejnego wystąpienia w parlamencie. Podczas swojego wystąpienia w parlamencie poseł stwierdził, że minister zdrowia Adam Niedzielski “odpowie za swoje czyny”:

Szczęść Boże […], Niech nas Bóg ma w swojej opiece, póki za tę dziedzinę aktywności naszego państwa odpowiada człowiek zajmujące miejsce w tej ławie, niestety nie ławie oskarżonych, ławie rządowej.

Następnie polityk dodał, że:

Zapytam tylko o nop-y, których 1/3 w Stanach Zjednoczonych, bo tam są jeszcze jacyś badacze, to poronienia. […] Będziesz pan wisiał.

Za swoje słowa Braun został szybko wykluczony z obrad. Dodatkowo wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że jego sprawa będzie rozpatrywana na Prezydium Sejmu. Sam rzecznik PiS Radosław Fogiel przyznał, że partia tego nie odpuści, a wobec polityka może zostać wszczęte postępowanie odebrania immunitetu.

Janusz Korwin-Mikke także chce śmierci ministra Adama Niedzielskiego

Przedstawiciele klubu Konfederacja długo unikali kamer, a sam Krzysztof Bosak stwierdził, że słowa Grzegorza Brauna nie były konsultowane i nie są stanowiskiem klubu. Wszystko to jednak w piach, kiedy odezwał się Janusz Korwin-Mikke w Polsat News.

Grzegorz Braun ucieszył się z sondażu z Instytutu badań z d*py! xD

Kontrowersyjny polityk powiedział, że:

Braun nie użył błędnego zdania. Błędne zdanie będzie wtedy, gdy minister Niedzielski nie zostanie powieszony.

To co teraz? Czekamy, aż fanatycy Konfederacji powiedzą, że to wyrwane z kontekstu? Niestety nie. Duża część wyznawców Korwina i Brauna zgadza się z nimi w tej kwestii, co tylko uwidacznia, jak nisko upadł ten elektorat. A to z kolei świadczy o poziomie dyskusji w Polsce i co pandemia COVID-19 z tymi ludźmi zrobiła.

Najwięcej zyskiwał na tym sam Braun, który podpalał nastroje społeczne i próbował zrobić z siebie mesjasza, bohatera ludu. Problem jedynie w tym, że tacy jak on już istnieli w historii i nieraz dochodzi do władzy. A wówczas dochodziło do jeszcze większych tragedii, z Holocaustem i innymi ludobójstwami na czele.

Tymczasem marszałek sejmu Elżbieta Witek zgłosiła sprawę do prokuratury.

W piśmie przekazanym prokuraturze czytamy, że:

Wypowiedź posła Grzegorz Brauna może wypełniać znamiona czynu zabronionego, o którym mowa w art. 190 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 rok. Kodeks karny […], tj. groźby karalnej.

Grzegorz Braun wyrzucony z debaty kandydatów na prezydenta Rzeszowa xD

Kara dla Grzegorza Brauna za chęć wieszania Adama Niedzielskiego

Czyżby fikołki intelektualne Grzegorza Brauna w polskim sejmie się nareszcie zakończyły? Okazuje się, że jest takie duże prawdopodobieństwo. Otóż jak przekazał wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty:

Jednomyślne poseł Grzegorz Braun został ukarany najwyższą karą: 6 miesięcy obniżenia uposażenia o 50 procent i 6 miesięcy (odebrania) 100 procent diety poselskiej. Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia.

Ponadto posłowie Lewicy, KO i KP zbierają podpisy w Sejmie pod skierowaniem sprawy polityka Konfederacji do komisji etyki poselskiej. Istnieje także wysokie prawdopodobieństwo, że zostanie mu odebrany immunitet poselski, a także zostanie wyrzucony z parlamentu. Sprawa jest rozwojowa.

Źródło: Polsat News, Wirtualna Polska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close