Biznesowi celebryciBusiness lifestyleNieruchomościPrawoŚwiat

Amerykański milioner Robert Durst uznany za winnego morderstwa

Robert Durst zamordował przyjaciółkę

Amerykański spadkobierca nieruchomości Robert Durst, bohater kryminalnego filmu dokumentalnego HBO The Jinx, został skazany za zabicie swojej najlepszej przyjaciółki Susan Berman. Milioner został uznany za winnego zabicia pani Berman w 2000 roku, aby powstrzymać ją przed rozmowami z policją w sprawie zniknięcia jego żony. 55-letnia ofiara została znaleziona postrzelona w głowę w swoim domu w Beverly Hills.

Na kilka godzin przed wyemitowaniem ostatniego odcinka filmu władze aresztowały Dursta w Nowym Orleanie za morderstwo Berman. Jurorom odtworzono klip podczas procesu. W końcowej części filmu Jinx, Durst mruczy do siebie:

Co ja do cholery zrobiłem? Oczywiście zabiłem ich wszystkich.

Na wcześniejszej rozprawie prawnik Dursta, Dick DeGuerin, sprzeciwił się pokazywaniu jurorom fragmentów filmu ,,Wszystko, co dobre” z 2010 roku o jego małżeństwie, z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst w rolach głównych. Film został wyreżyserowany przez reżysera The Jinx Andrzeja Jareckiego i przedstawia życie potentata, ukazując go jako mordercę.

Francja wycofuje ambasadorów z USA i Australii po kłótni o AUKUS

Robert Durst zamordował trzy osoby?

Susan Berman była autorką kryminałów i działała jako rzecznik Dursta, kiedy stał się podejrzanym o zniknięcie żony. Żona Dursta, Kathleen McCormack, studentka medycyny, zaginęła w 1982 roku i prawdopodobnie nie żyje. Krótko po piątkowym werdykcie jej rodzina wydała oświadczenie wzywające prokuratorów w hrabstwie Westchester w Nowym Jorku do wniesienia oskarżenia przeciwko Durstowi.

Wymiar sprawiedliwości w Los Angeles w końcu przysłużył się rodzinie Bermanów. Nadszedł czas, aby Westchester zrobił to samo dla rodziny McCormacków

– powiedzieli.

Prokuratorzy twierdzą, że Robert Durst faktycznie zamordował trzy osoby – trzecią jest starszy sąsiad, Morris Black, który odkrył tożsamość Dursta w 2001 roku, kiedy ukrywał się w Teksasie. Durst został uniewinniony z zamordowania Blacka, skutecznie argumentując, że zabił go z powodów samoobrony przed pocięciem ciała.

Robert Durst jest członkiem jednej z najbogatszych i najpotężniejszych dynastii nieruchomości w Nowym Jorku. Jego brat Douglas, który zeznawał na rozprawie, powiedział w sądzie:

Chciałby mnie zamordować.

Robert Durst ma zostać skazany 18 października. Prokuratorzy nazwali Dursta „narcystycznym psychopatą”. Wygląda na to, że 78-latek umrze w więzieniu.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close