Kultura i sztukaMarketingPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Dzieci otrzymały dzienny limit czasowy na chińskim TikTok

Chiński TikTok ogranicza dostęp dla dzieci

Douyin, chińska wersja TikTok, ograniczy korzystanie z platformy przez dzieci do 40 minut dziennie. Zasady będą miały zastosowanie do użytkowników poniżej 14. roku życia, którzy zostali uwierzytelnieni przy użyciu prawdziwych nazwisk, i którzy będą mogli uzyskać dostęp do niej między 06:00 a 22:00. Firma macierzysta Bytedance ogłosiła tryb młodzieżowy aplikacji w poście na blogu, mówiąc, że jest to pierwsza firma w branży krótkich filmów, która ma takie ograniczenia.

Zgodnie z umową użytkownika Douyin nie ma minimalnego wieku na platformie, ale osoby poniżej 18 lat muszą uzyskać zgodę opiekuna prawnego. W siostrzanej aplikacji TikTok minimalny wiek wynosi 13 lat. Nowe treści edukacyjne – w tym eksperymenty naukowe, wystawy muzealne i objaśnienia historyczne – zostały uruchomione przez Douyin w ramach Youth Mode.

Tak, jesteśmy bardziej rygorystyczni w stosunku do nastolatków. Będziemy pracować ciężej, aby zapewnić wysokiej jakości treści, aby młodzi ludzie mogli się uczyć i zobaczyć świat.

– napisano w poście.

Kanada: Trudeau pozostaje u władzy, ale liberałom brakuje większości

Chiny regulują czas dzieci w sieci

Przez ostatnie trzy lata oficjalne media ostrzegały, że rosnąca ilość czasu, jaką młodzi Chińczycy spędzają w internecie, ma wpływ na ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dane agencji mediów społecznościowych We Are Social sugerują, że Chińczycy często spędzają w sieci ponad pięć godzin dziennie, z czego dwie godziny w mediach społecznościowych.

Chociaż dane te nie obejmują osób w wieku poniżej 16 lat, nauka online była bardzo obecna w życiu młodych Chińczyków w ciągu ostatniego roku z powodu Covid-19. Dodając do tego, oficjalny nadawca CGTN mówi, że 95% populacji młodzieży w Chinach jest obecnie online – 183 miliony nieletnich.

Jeszcze w 2018 r. chińscy regulatorzy powiedzieli, że starają się ograniczyć ilość czasu, jaką nieletni spędzają online, ze względu na rosnący poziom krótkowzroczności wśród dzieci. Przypomnijmy, że w zeszłym miesiącu, Chiny ograniczyły gry online dla nastolatków do zaledwie jednej godziny w piątki, weekendy i święta. Z kolei w lutym, chińskie dzieci miały zakaz zabierania telefonów komórkowych do szkoły.

Douyin, podobnie jak TikTok, jest szczególnie popularny wśród młodych odbiorców, dlatego główny regulator Chin, Administracja Cyberprzestrzeni Chin, wezwała go do “stworzenia dobrego środowiska cyberprzestrzeni dla zdrowego rozwoju młodych ludzi”. Już w 2019 roku, Douyin i konkurencyjna usługa Kuaishou zaczęły testować “środki przeciw uzależnieniom”. Wprowadzili blokady dla dzieci i eksperymentowali z funkcjami, które mogłyby ograniczyć ilość czasu spędzanego przez dzieci na tych platformach.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close