Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelMarketingMedia

Ekipa Friza znowu plagiatuje? Czy afera z Wersow nic ich nie nauczyła?

Ekipa Friza znowu znalazła się pod ostrzałem internautów. I wygląda na to, że ostatnia afera z Weroniką “Wersow” Sową nie spowodowała zmiany toku myślenia celebrytów, ponieważ po raz kolejny “zasugerowali” się pracą innej osoby — a raczej firmy Vetements. Czy znowu szykuje się kolejna drama?

Ekipa ponownie oskarżana o plagiat. Friz reklamuje koszulki ze… skradzionym logo?

Friz na Instagramie zaczął reklamować nową koszulkę Ekipy za 99,99 zł. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pewna stylowe emotikony, które od razu zwróciły uwagę niektórych Internautów. Ci zaś, mając na uwadze wcześniejsze wpadki Youtuberów, chcieli od razu sprawdzić autentyczność produktów.

Źródło: Ekipa logo

Ich czujne oko i spostrzegawczość za bardzo się nie pomyliła. Szybko się bowiem okazało, że bardzo podobne wzory stosuje szwajcarska firma Vetements, współpracująca między innymi z takimi gigantami, jak Reebok, DHL i Levi’s.

Wersow po raz kolejny gubi się w zeznaniach, a Wardęga to udowodnił

Jeden z internautów napisał na wykopie, co o tym sądzi:

Pana Karola ‘Liściosprzedawacza’ Wiśniewskiego chyba nic nie nauczyła aferka z Wersow i podpierd*laniem loga? Nowe wzory na Ekipatonosi to podj*by z koszulek Vetements, kolejny raz Ekipa zamierza zarabiać na łamaniu praw autorskich i na czyjejś pracy, szkoda już gadać. (pisownia oryginalna – przyp. red.)

Inni internauci również podłapali temat, dokładnie dokumentując omawiane treści. Wychodzi zatem na to, że popularni celebryci po raz kolejny zaliczyli wpadkę i afera z Wersow nic ich nie nauczyła.

Źródło: Vetements, Ekipa logo

Wardęga punktuje Friza i Wersow, którzy zarzucają mu “brak honoru”

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że mało prawdopodobne, aby Friz i Ekipa projektowali tę grafikę. Raczej freelancer, z którym współpracują, lub skorzystali z gotowego szablonu.

Niemniej jednak kolejna wpadka po raz kolejny udowodniła, że popularni Youtuberzy wolą zarabiać na cudzej własności, niż zainwestować w porządnego, kreatywnego grafika. W innym razie ciągle będą mieli wpadki tego typu i to kwestia czasu, zanim kolejna drama wybuchnie jeśli nie z taką samą to nawet jeszcze większą siłą.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close