Biznesowi celebryciFinanse i ubezpieczeniaInwestycje

Chomik handluje kryptowalutami i idzie mu to świetnie

Jak informuje Market Insider od czerwca tego roku chomik o imieniu Mr. Goxx handluje kryptowalutami w specjalnie stworzonej do tego klatce. Dzięki jego zmyślności i obeznaniu w rynkach wartość portfela chomika wzrosła o prawie 24%.

Znany amerykański ekonomista uważany za ojca pasywnego inwestowania Burton Makiel, stwierdził w swoim dziele „A Random Walk Down Wall Street”, że

„Małpa, rzucając lotkami, jest w stanie dobrać w przypadkowy sposób do portfela inwestycyjnego lepsze spółki, niż specjaliści po miesiącach analiz”.

Jak chomik inwestuje w kryptowaluty?

Pewien Niemiec (właściciel chomika jest anonimowy) postanowił sprawdzić ile we wspomnianych słowach jest prawdy. Zbudował on specjalną klatkę dla chomika, do której zwierzątko może w każdej chwili wejść i zacząć handlować kryptowalutami. 

pokój chomika
The “Goxx Box”, Twitter: @Mrgoxx

Chomik typuje daną kryptowalutę biegając po kółku. Warto zaznaczyć, że zwierzątko ma z czego wybierać. Może ono zainwestować w aż 30 różnych kryptowalut. Decyzję o kupnie lub sprzedaży chomik podejmuje przebiegając przez jeden z dwóch specjalnych tuneli decyzyjnych. 

Wprowadzenie Bitcoina w Salwadorze skończyło się zamieszkami

Jak donosi portal Protos, transakcje dokonywane przez pana Goxxa są automatycznie ustawione na 24 dolary. Choć jak zaznacza właściciel przedsiębiorczego chomika:

“Jeśli zainteresowanie jego kanałem na Twitchu dalej będzie rosło, dam panu Goxxowi więcej kontroli i pozwolę mu wybierać kwotę zakupu”. 

Chomik zarobił krocie na kryptowalutach

Jak informuje Market Insider, na początku czerwca, gdy chomik zaczynał swoją przygodę z inwestowaniem, jego portfel został zasilony kwotą 390 dolarów. Od tamtego czasu chomik inwestuje w kryptowaluty i idzie mu to bardzo dobrze. Pan Goxx do piątkowego popołudnia wygenerował zysk w wysokości 90 dolarów. Choć, co warto zaznaczyć w połowie września był on jeszcze bogatszy. 

Portfel chomika osiągnął wtedy największą wartość. Mr Goxx był w posianiu aż 580 dolarów. Zgodnie z danymi portalu Protos zwierzątko w ciągu niecałych trzech miesięcy było bogatsze o prawie 50%. Niestety jak to w życiu bywa, chomikowi omsknęła się łapka i od tamtego czasu podjął kilka złych decyzji inwestycyjnych. To właśnie przez nie wartość portfela chomika spadła do 480 dolarów. Pomimo pecha Mr Goxx i tak dalej osiąga znaczenie lepsze wyniki niż indeks S&P 500 czy indeks NASDAQ 100

zyskowność chomika
Protos

 

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close