Biznesowi celebryciKultura i sztukaMedia

Firma muzyczna kupiła mema “Side Eyeing Chloe”

Jak informuje BBC News, autorka popularnego internetowego mema „Side Eyeing Chloe” sprzedała go z pomocą technologii NFT. Rodzina Chloe Clem na omawianej transakcji zarobiła dziesiątki tysięcy dolarów.

Historia znanego mema „Side Eyeing Chloe”

W 2013 roku Matka Chloe Katie wrzuciła na zyskujący wtedy szybko popularność serwis internetowy YouTube filmik zatytułowany: „Lily’s Disneyland Surprise….AGAIN!”. Na przywołanym materiale widać reakcje dwóch dziewczynek na zaplanowaną przez rodziców niespodziankę.

Mama Chloe wzięła obie córki do auta i przekazała im, że tym razem zamiast do szkoły, będą jechać do Disneylandu. Gdy prawda wyszła na jaw, kamera zarejestrowała, jak starsza z dziewczynek wpada w euforie i płaczę ze szczęścia. Z kolei młodsza jednym spojrzeniem wyraża dezaprobatę dla tego pomysłu.

Właśnie, dzięki reakcji młodszej dziewczynki opisywany filmik stał się prawdziwym viralem. Ma on obecnie ponad 20 milionów wyświetleń na platformie YouTube. Katie Clem postanowiła wykorzystać technologię NFT i spieniężyć ten fakt. Zdecydowała się ona sprzedać na aukcji opisywany tutaj mem. Cena za ten obrazek osiągnęła zawrotną wartość 25 Ethereum, czyli okołu 284 tysięcy złotych. Mem został kupiony przez dubajską firmę zajmująca się muzyką 3F Music. 

Katie sprzedała mema z pomocą technologii NFT

Matka Chloe, Katie, powiedziała BBC, że ona i jej rodzina oglądali aukcję z ich domu w Utah, i byli zachwyceni sprzedażą mema. Do tego przekazała dziennikarzom tej telewizji, że

„W przyszłym roku na pewno wyjedziemy na wakacje do Disneylandu!”.

Rodzina Clemów planuje zainwestować sporą część z tych pieniędzy w wykształcenie swojej córki Chloe. 

Jednak czym właściwie jest NFT, o którym coraz więcej słychać. Jak informuje portal Benchmark.pl NFT (Non-Fungible Token) to:

„Właściwie wyjątkowy zasób cyfrowy, który nie ma takiego samego odpowiednika. Inaczej mówiąc, każdy token NFT jest różny – ma unikalną wartość, nie jest równy innemu tokenowi NFT i nie można go skopiować. Nie mogą one być również przenoszone bez zgody właściciela. Tokeny mogą więc służyć jako dowód autentyczności”.

Doda sprzeda swoje ciało w 3D “dla fetyszystów”. Użyje technologii NFT

Technologia ta staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Nawet w Polsce niektóre gwiazdy postanowiły z niej skorzystać. Znana piosenkarka Doda zdecydowała się sprzedawać kopie swoich części ciała wykonanych w 3D właśnie jako niewymienialne tokeny NFT.

 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close