HandelMarketingMediaPrawoŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Chiny banują streaming online dla dzieci poniżej 16 roku życia

To kolejny krok w walce z uzależnieniami najmłodszych.

Chiny w ostatnim czasie coraz bardziej walczą z uzależnieniem od Internetu wśród dzieci i młodzieży. Najpierw przyszło ograniczenie gier online do kilku godzin w tygodniu. Teraz nadszedł kolejny zakaz, który może uderzyć w największe firmy na rynku. Dotyczy on zakazu streamingu wśród dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, co uderzyło między innymi w popularną grę PUPG.

Chiny zakazują streamingu online dla dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia

Jak informuje portal South China Morning Post Państwo Środka wprowadza więcej ograniczeń dla gier i transmisji na żywo. Wszystko zgodnie z dziesięcioletnim planem rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży, który został przyjęty przez Komunistyczną Partię Chin.

Oznacza to także większe restrykcje dla rodzimych gigantów rozrywki online, takich jak Tencent Holdings i ByteDance. Przez nowe zasady, firma Tencent straciła na wartości nawet 60 mld dolarów.

Chiny nazywają gry online „narkotykami”. Akcje producentów lecą w dół!

System będzie egzekwowany przez narodowy program rejestru tożsamości, który będzie zarządzał dostępem do gier online. Jest to następstwo kolejnych restrykcji wprowadzanych przez chiński rząd i państwowe media. Dotyczą one m.in. zezwolenia na grę tylko po jednej godzinie w piątki, soboty i niedzielę. Zasady są znacznie bardziej restrykcyjne, ponieważ wcześniejsze mówiły o zezwoleniu na gry do 1,5 godziny dziennie.

Oczywiście firmy, takie jak Tencent, aby nie podpaść Wielkiemu Bratu, szybko zgodził się na nowe reguły. Przedstawiciele korporacji w rozmowie z Bloombergiem wskazali, że:

Doceniamy wskazówki i instrukcje od odpowiednich organów regulacyjnych. Będziemy ciężko pracować, aby dostosować się do wszystkich zasad i regulacji treści, które dotyczą uzależnienia się od gier wśród młodzieży.

Restrykcje spowodowało między innymi usunięcie z rodzimych platform bardzo popularnej gry PUPG (PlayerUnknown’s BATTLEGROUNDS). Choć producenci być może w obawie przed chińskim rządem, zaznaczyli, że nie było to spowodowane decyzją o wprowadzeniu restrykcji.

Mimo wszystko to może dodatkowo wpłynąć na streamerów i twórców treści, którzy do tej pory zyskiwali liczne wyświetlenia na serwisach online.

Chiny wprowadzają kolejne regulacje dla młodzieży

Chińskie Ministerstwo Handlu przedstawiło projekt regulacji dla branży streamingowej. W dokumencie wyszczególniono przedmioty, które nie mogą być sprzedawane w transmisjach online. Dotyczy to urządzeń szpiegowskich, zabawek seksualnych, leków czy nawet zagranicznych gazet. Za każde złamanie reguły osoby mogą liczyć się z surowymi mandatami, łącznie z karą więzienia.

Chiny banują influenserów kryptowalutowych. Bitcoin znowu leci w dół

Tymczasem sami internauci znaleźli sposób, na ominięcie wprowadzanych zasad. Otóż jak udowadnia South China Morning Post, niektórzy rodzice dzielą się z dziećmi swoimi numerami identyfikacyjnymi, aby zezwolić im na granie w gry online. Robią to głównie po to, aby samemu kontrolować czas spędzony na rozrywce, aniżeli polegać na odgórnych regulacjach rządowych.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close