Bez kategoriiKultura i sztukaPaństwoPolitykaPolska

Podkarpacie: sejmik województwa uchwalił, że jest bardzo tolerancyjny

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP) sejmik województwa podkarpackiego uchylił uchwałę anty – LGBT. Jakby tego było mało przyjął on nowe stanowisko zatytułowane: „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”. 

LGBT a fundusze Unii Europejskiej

W 2019 roku radni podkarpackiego sejmiku przegłosowali uchwałę anty – LGBT. Dzięki niej udało się uratować tysiące, a nawet miliony ludzi przed groźną ideologią. Niestety, jak się okazało, nie każdy docenił dzielny gest polskich radnych starających się ochronić polską rodzinę przed wyimaginowanym zagrożeniem. 

Choćby Komisja Europejska z całą stanowczością sprzeciwiła się wprowadzeniu uchwały anty – LGBT na Podkarpaciu. Jak informuje PAP, zablokowała ona:

dofinansowanie z Funduszy Norweskich i EOG projektu, który miał promować Karpaty. Dofinansowanie miało wynieść 1,7 mln euro”. 

Jakby tego było mało, wspomniana uchwała miała spowodować, że opisywane województwo nie otrzymałoby aż 121 mln złotych w ramach mechanizmu REACT-EU. 

Sejmik województwa podkarpackiego wycofał się z uchwały anty LGBT

Podkarpaccy radni przejęli się potencjalną utratą środków finansowych od UE.  Z tego powodu postanowili oni uchylić uchwałę walczącą z ideologią LGBT i wprowadzić nową. Co ciekawe w nowym stanowisku radni zaznaczyli, że

 „Przywiązanie do tradycji, szacunek dla pracy, poszanowanie własności, serdeczna gościnność a nade wszystko poszanowanie godności i praw każdego człowieka to elementy wyróżniające Podkarpacie”

Do tego w opisywanym dokumencie podkreślili, że stoją na straży tego: 

„Aby równość i poszanowanie praw człowieka, szacunek dla odmiennych poglądów oraz odrzucenie wszelkich prób nienawiści i dyskryminacji ze względu na płeć, wiek, rasę, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, religię, światopogląd, lub orientację seksualną były nadrzędnymi wartościami dla wszystkich mieszkańców Podkarpacia”.

Nie wszyscy radni są zadowoleni

Co warto zaznaczyć, nie wszystkim członkom podkarpackiego sejmiku spodobało się uchylenie uchwały anty –  LGBT. Niektórzy stwierdzili, że jeśli teraz pozwoli się tolerować osoby LGBT, to w przyszłości KE wymusi na Podkarpaciu przyzwalanie na adopcję dzieci przez gejów. Choć jak zaznacza radny Jacek Kotula może być jeszcze gorzej. Podczas debaty w sejmiku powiedział on, że:

„Jeśli ulegniecie naciskom lewaków, to następnym krokiem będzie wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół”.

Warto przypomnieć, że według ekspertów wprowadzenie edukacji seksualnej w Polsce spowoduje osłabienie rodziny aż o 50%! 

Szwajcaria: Wyniki referendum o małżeństwach jednopłciowych

Na sesji wspomnianego sejmiku głos zabrał również, pochodzący z Podkarpacia wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zarzucił on radnym sejmiku, że zdradzili swoje ideały i swoich wyborców. Do tego dodał, że politycy powinni służyć ludziom, a nie urzędasom z Brukseli.   

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close