EnergetykaInwestycjeŚwiatTechnologie

Salwador zaczyna kopać Bitcoina dzięki energii odnawialnej z wulkanów

Informacja o tym, że Salwador zaczął akceptować Bitcoina jako oficjalną płatność w kraju, spotkała się z mieszanymi odczuciami. Z jednej strony inwestorzy byli zadowoleni, ale z drugiej zaś strony — wielu mieszkańców niestety nie kryło oburzenia. Tymczasem prezydent Nayib Bukele nie zatrzymuje się z inwestycją w BTC, ponieważ właśnie potwierdził, że kraj użyje wulkanicznej energii odnawialnej, aby kopać Bitcoina. Przedstawił również film, na którym udowodnił, że inwestycja rzeczywiście ma miejsce.

Salwador rozpoczyna kopanie Bitcoina przy użyciu energii z wulkanu

Władze Salwadoru pragną stać się imperium kryptowalutowym, w którym Bitcoin jest dostępy dla każdego. Wszystko dlatego, że każdego roku obywatele tracą miliony dolarów przez koszty transferów pieniężnych do tego kraju. Według danych może chodzić nawet o ponad 400 milionów dolarów.

Hongkong ograniczy inwestowanie w kryptowaluty. Rząd idzie drogą Chin

Tymczasem według prezydenta Nayiba Bukele, Salwador może uzyskać ogromne zyski właśnie z kopania kryptowalut oraz handlu międzynarodowego. W tym celu zaakceptowano Bitcoina jako oficjalną formę płatności, tuż obok dolara amerykańskiego, dzięki czemu wszystkie sklepy mają obowiązek przyjmować płatność BTC za swoje usługi i produkty.

Aby udowodnić plany rozwoju kraju pod kątem wspierania kryptowalut, prezydent Nayib Bukele ujawnił, że Salwador jest na dobrej drodze do wykopywania Bitcoina, dzięki energii wulkanicznej. Bukele udostępnił krótki film na swoim Twitterze, który podpisał:

“Pierwsze kroki”.

Hongkong ograniczy inwestowanie w kryptowaluty. Rząd idzie drogą Chin

Salwador uzyska Bitcoiny z energii wulkanicznej. Oto innowacja na skalę światową

W krótkim filmie widać zainstalowane urządzenia do wydobywania bitcoinów. Wideo sugeruje, że Bukele rzeczywiście dotrzymał czerwcowej obietnicy zbadania energii wulkanicznej jako źródła energii odnawialnej.

Wówczas poinstruował państwową geotermalną firmę LaGeo SA de CV, aby “przedstawiła plan oferowania urządzeń do wydobywania Bitcoin z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, bezemisyjną energią z wulkanów [Salwadoru – dop. red.].

Hongkong ograniczy inwestowanie w kryptowaluty. Rząd idzie drogą Chin

Jak widać na załączonym obrazku — słowa dotrzymał.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close