PaństwoPolitykaPolska

Monika Pawłowska przechodzi do PiS i robi fikołek dekady

Monika Pawłowska, niegdyś polityk partii Wiosna, która walczyła zaciekle z PiSem, teraz zadecydowała o włączeniu się do ugrupowania Kaczyńskiego. Tym samym dokonała niemal niemożliwego — pokonała samego Jarosława Gowina w nagięciu kręgosłupa moralnego, wskazując, że nawet nie wie, co to takiego.

Monika Pawłowska dołącza do PiS pokazując środkowy palec swoim wyborcom

Nie ma co ukrywać, że Monika Pawłowska zamiast Wiosny, zrobiła jesień średniowiecza ze swoich decyzji. Te zaś doprowadziły ją wprost w objęcia Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego, a ją samą na skraj politycznego planktonu. Żaden jej wyborca nigdy nie odda na nią głosu, a sam elektorat Prawa i Sprawiedliwości nie zapomni jej pochwalania homoseksualizmu, czy wspierania Strajku Kobiet.

Pawłowska robi fikołka i broni policjantów z Głogowa. W grudniu ich krytykowała

Sama posłanka stwierdziła 30 września, że odchodzi z partii Porozumienie, ponieważ “nie akceptuje destabilizacji funkcjonowania państwa“. Cokolwiek to znaczy, choć zapewne w jej mniemaniu — robi dobrą robotę.

Nic bardziej mylnego — Monika Pawłowska to według wielu osób karierowiczka, dla której pozostanie przy korycie to rzecz bezwzględnie właściwa. Do Sejmu dostała się bowiem z list Lewicy, a następnie robiła przez długi czas umizgi w kierunku partii władzy.

Fikołek roku? Monika Pawłowska banuje za fotkę z ministrem Czarnkiem

Pawłowska dodatkowo stwierdziła, że Gowin i reszta jego ekipy robi to “dla prywatnych celów politycznych”. Problem tylko taki, że Gowina można oceniać jakkolwiek, ale jego ostatnie decyzje uderzały w irracjonalne decyzje PiSu. Te z kolei bezpośrednio uderzały w przedsiębiorców (9% stawka zdrowotna itd.), przez co były krytykowane przez wielu ekspertów. Ale to dla Pawłowskiej się nie liczy, a wręcz przeciwnie.

Nowy Ład dla pracowników. Co czeka osoby zatrudnione?

Monika Pawłowska tłumaczy swój wybór dołączenia do PiS

Sama Pawłowska tak tłumaczy swoją decyzję. W rozmowie z PAP tłumaczy, że:

Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło wiele postulowanych przez przedsiębiorców i obywateli zmian w Polskim Ładzie. To były także moje postulaty.

Dlatego po rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim, podjęłam decyzję o wstąpieniu do Klubu Parlamentarnego PiS, by wspierać rozwiązania niezbędne dla dalszego, szybkiego rozwoju Polski.

Monika Pawłowska i jej hipokryzja w kilku Tweetach

Pawłowskiej trzeba przyznać jedno. Jest genialna w tym co robi — czyli paleniu mostów. Tylko, czy aby na pewno zyska tym szacunek twardego elektoratu? Zapewne nie, ale przynajmniej udało jej się to, co było dość trudne. Całkowicie straciła zaufanie osób, które oddały na nią swój głos i utwierdziła ich w przekonaniu, że polityka to jednak śmierdzący ściek, w którym miejsce mogą znaleźć tylko ci, którzy lubią czuć ten smród.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close