TechnologieTelekomunikacja

Facebook, Instagram, WhatsApp nie działają. Jest oświadczenie firmy

Ogromna awaria serwerów Facebooka, przez problem nie działa również Instagram i WhatsApp. Tysiące użytkowników na całym świecie zgłasza problemy z połączeniem się do stron i wysłaniem wiadomości. Skąd obecne i coraz częstsze w ostatnim czasie problemy? Firma stara się je rozwiązać i przekazała w tej sprawie oświadczenie.

Facebook nie działa. Podobnie jak Instagram i WhatsApp. Czy wiadomo, co się stało?

Jak wynika z informacji podanych na DownDetector, co najmniej 22 tysiące Polaków zgłosiło awarię przed godziną 18 czasu warszawskiego. Zgłoszenia te dotyczą głównie Warszawy i Krakowa, ale jak wynika z informacji z innych krajów, problem ten dotyczy całego świata.

Źródło: DownDetector

Facebook w ostatnim czasie coraz częściej ma problemy z serwerami. W wyniku tego miliony osób na całym świecie nie mogą wysłać wiadomość, czy połączyć się z portalem. Kłopoty ma także Instagram i WhatsApp, które należą do Facebooka. Wielu użytkowników także zgłasza problemy z przesłaniem zdjęć, czy komentowaniem.

Tymczasem Facebook przekazał oświadczenie na Twitterze, że:

Jesteśmy świadomi, że niektórzy ludzie mają problemy z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy, aby wszystko wróciło do normy tak szybko, jak to możliwe, i przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Podobne oświadczenie widnieje na profilu WhatsApp i Instagram:

Facebook nie działa. Czy konta są bezpieczne?

Tymczasem wielu ekspertów zwraca uwagę na liczne luki w bezpieczeństwie Facebooka. W wyniku tego dochodzi do częstych włamań na konta użytkowników oraz kradzieży danych osobowych. Ostatnio tak duża awaria nastąpiła 8 kwietnia przed północą. Wówczas problem został zażegnany po około 60 minutach.

Obecnie jednak wciąż portal nie działa,a firma oprócz jednego oświadczenia stroni przed kolejnymi komentarzami w tej sprawie. W związku z tym artykuł będzie aktualizowany na bieżąco.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close