Doradztwo biznesowe

Hiszpania to doskonały partner biznesowy – tłumaczenia hiszpańskie tekstów biznesowych

Hiszpania to prawie 47 mln ludzi. Kiedy dodamy do tego wszystkie osoby na całym świecie, które posługują się hiszpańskim, wychodzi nam, że mamy rynek, na którym jest aż 543 mln osób! Jest jeszcze cyberprzestrzeń, w której hiszpańskojęzyczni użytkownicy są jednymi z najliczniejszych na naszej planecie.

Tłumaczenia — hiszpański

Hiszpański to 4. najczęściej używany język na naszej planecie. Posługuje się nim około 543 mln ludzi. Usłyszymy go m.in. w Argentynie, Hiszpanii, na Kubie, w Meksyku, Peru czy Wenezueli. Pod względem liczby użytkowników wyprzedzają go tylko angielski, chiński mandaryński i hindi. To także 3. język Internetu – według Internet World Stats w sieci ma on aż 363 mln użytkowników.

Jest wiele znanych osób, które pochodzą z Hiszpanii. Pabla Picassa znają nawet te osoby, które nie są miłośnikami sztuki. Bez wątpienia to jeden z najwybitniejszych artystów XX wieku. Wiedziałeś, że jego autoportret zatytułowany „Yo, Picasso” sprzedano za 47,85 mln dolarów amerykańskich? Uwaga: była to jedna z najniższych cen za obraz malarza. Dla porównania dodajmy, że w 2015 roku za „Przepiękny dom” zapłacono 164,4 mln a pięć lat wcześniej „Akt, zielone liście i popiersie” nabyto za 112 mln.

Dobre tłumaczenia z hiszpańskiego na polski są jak obrazy Pabla Picassa. To translatorskie dzieła sztuki, które przemawiają do odbiorcy, klienta czy czytelnika. Dbają o estetykę, ale główny nacisk położony jest na profesjonalizm i nienaganne wykonanie. Dzięki temu Twój potencjalny partner biznesowy dostrzeże w Tobie kogoś, z kim chce robić interesy. Takie tłumaczenia z języka hiszpańskiego i na hiszpański wykonują tylko najlepsze biura tłumaczeniowe.

Tłumaczenie hiszpańskiego – dlaczego potrzebny Ci zawodowy tłumacz?

Zdajesz sobie sprawę z istnienia wielu odmian tego języka na świecie? Wymieńmy kilka z nich: argentyńska, dominikańska, kubańska, meksykańska czy salwadorska. To nie wszystko! Każda z tych i wielu innych wariacji ma swoje dialekty!

Mówiąc prosto: możesz mówić po hiszpańsku i nie porozumieć się z osobą, która jest native speakerem tego języka. Warto w tym momencie przypomnieć słowa Nelsona Mandeli, który powiedział kiedyś, że „jeśli rozmawiasz z kimś w języku, który ta osoba rozumie, to co mówisz, przemawia do niego. Jeśli rozmawiasz z nim w jego ojczystym języku – trafia to wprost do jego serca”.

Zależy Ci na tym, aby porozumieć się z osobami hiszpańskojęzycznymi z Hiszpanii, Meksyku czy Kuby? Zawodowy tłumacz hiszpańskiego to ktoś, kto pomoże Ci nie tylko wykonać tłumaczenie, ale i stworzyć treść, która będzie czymś w rodzaju pomostu komunikacyjnego. Takich specjalistów możesz znaleźć np. w firmie SuperTłumacz: https://supertlumacz.pl/tlumaczenia-hiszpanski/.

Tłumaczenia hiszpańskie. To(us) pomaga w biznesie

Lubisz Tous? Jeżeli tak, to na pewno kojarzysz motyw misia charakterystyczny dla jego biżuterii i dodatków. Firma powstała w 1920 roku. Założyło ją małżeństwo, które swoją działalność zaczynało w niewielkim warsztacie zegarmistrzowskim niedaleko Barcelony. Od 1965 roku przekształciło się w dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo. W 2018 roku Tous miało przychody na poziomie 466 mln euro.

To jedna z wielu firm, która może zostać Twoim partnerem biznesowym w Polsce lub w Hiszpanii. Zwykle, aby w ogóle móc przedstawić swoją ofertę lub chęć współpracy potrzeba kogoś, kto pomoże Ci zaprezentować się we właściwy i profesjonalny sposób. Tu istotne jest, aby wybrać tłumaczy, którzy są zawodowcami, a do tego znają się nie tylko na tłumaczeniach, ale i biznesie.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close