Biznesowi celebryciBusiness lifestylePaństwoPrawoŚwiatTechnologie

Była pracowniczka: Facebook szkodzi dzieciom i osłabia demokrację

Facebook zagraża dzieciom i demokracji?

Były pracowniczka Facebook powiedziała amerykańskim politykom, że strony i aplikacje firmy szkodzą zdrowiu psychicznemu dzieci i podsycają podziały w społeczeństwie. Frances Haugen, 37-letnia była menedżerka, która stała się informatorem, ostro skrytykowała firmę na przesłuchaniu w Senacie.

Facebook stanął w obliczu rosnącej kontroli i wezwań do jego regulacji. Założyciel Mark Zuckerberg odpowiedział, że najnowsze oskarżenia były sprzeczne z celami firmy. W liście do pracowników napisał, że wiele z tych roszczeń były “nielogicznych” i wskazał na wysiłki Facebooka w sprawie walki ze szkodliwymi treściami.

Zależy nam głęboko na sprawach takich jak bezpieczeństwo, dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne. Trudno jest zobaczyć relacje, które źle przedstawiają naszą pracę i nasze motywy.

– napisał w liście, upublicznionym na swojej stronie na Facebooku.

Facebook jest najpopularniejszą na świecie stroną mediów społecznościowych. Firma twierdzi, że ma 2,7 miliarda miesięcznych aktywnych użytkowników. Setki milionów ludzi korzysta również z innych produktów firmy, w tym WhatsApp i Instagram. Jednak serwis został skrytykowany na kilku frontach – od braku ochrony prywatności użytkowników, po nie robienie wystarczająco dużo, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się dezinformacji.

Francja ostrzega, że ​​umowy z Wielką Brytanią są zagrożone… przez ryby

Facebook nic z tym nie robi?

Wall Street Journal poinformował, że badania przeprowadzone przez Instagram wykazały, że aplikacja może zaszkodzić zdrowiu psychicznemu dziewcząt.

Kierownictwo firmy wie, jak uczynić Facebook i Instagram bezpieczniejszymi, ale nie dokona niezbędnych zmian, ponieważ postawili swoje astronomiczne zyski przed ludźmi.

– powiedziała Haugen w Senacie.

Skrytykowała Marka Zuckerberga za posiadanie szerokiej kontroli, mówiąc, że „nie ma obecnie nikogo, kto pociąga Marka do odpowiedzialności oprócz niego samego”. Pochwaliła też masową awarię usług Facebooka w poniedziałek, która dotknęła miliardy użytkowników na całym świecie.

Widzieliśmy, jak Facebook został usunięty z internetu. Nie wiem, dlaczego się pogorszyło, ale wiem, że przez ponad pięć godzin Facebook nie był używany do pogłębiania podziałów, destabilizacji demokracji i sprawiania, że ​​młode dziewczyny i kobiety czują się źle ze swoim ciałem.

– powiedziała.

Mark Zuckerberg w swoim liście powiedział, że badania nad Instagramem były błędnie scharakteryzowane i że wielu młodych ludzi miało pozytywne doświadczenia z korzystaniem z platformy. Powiedział jednak, że „jest dla niego bardzo ważne, aby wszystko, co buduje, było bezpieczne i dobre dla dzieci”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close