Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaMarketingMediaŚwiat

Tina Turner sprzedaje prawa do muzyki za 50 milionów dolarów

Tina Turner sprzedaje prawa do swojej muzyki

Tina Turner sprzedała prawa do swojego katalogu muzycznego, w tym do takich hitów jak The Best i Nutbush City Limits, firmie BMG zajmującej się wydawnictwami muzycznymi. Umowa przewiduje również, że BMG nabywa prawa do nazwy, wizerunku i wizerunku Turner na potrzeby przyszłych umów sponsorskich i handlowych. Firma nie ujawniła, ile zapłaciła, ale źródła branżowe podały, że kwota przekroczyła 50 milionów dolarów.

Umowa z BMG przewiduje, że Tinta Turner przekazuje swoją część praw do nagrywania i publikacji tych hitów i dziesiątek innych, obejmujących sześć dekad jej kariery. Warner Music pozostanie firmą fonograficzną dystrybuującą muzykę gwiazdy.

Muzyczna podróż Tiny Turner zainspirowała setki milionów ludzi na całym świecie i nadal dociera do nowych odbiorców. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy podjąć się zadania zarządzania muzycznymi i komercyjnymi interesami Tiny Turner. Jest to odpowiedzialność, którą traktujemy poważnie i będziemy ją pilnie realizować. Ona jest naprawdę i po prostu najlepsza.

– powiedział szef BMG Hartwig Masuch.

Powiedział, że firma zamierza przedstawić pracę Turner nowym odbiorcom, w szczególności na platformach społecznościowych związanych z transmisją strumieniową i muzyką, takich jak TikTok. Turner powiedziała, że ​​jest przekonana, że ​​jej muzyka jest „w niezawodnych rękach”.

Jak każdy artysta, ochrona dzieła mojego życia, mojego muzycznego dziedzictwa jest czymś osobistym. Jestem przekonany, że dzięki BMG i Warner Music moja praca jest w profesjonalnych i niezawodnych rękach

– powiedziała Turner w oświadczeniu.

Francja ostrzega, że ​​umowy z Wielką Brytanią są zagrożone… przez ryby

Tina Turner załatwiła sobie “dodatek do emerytury”

81-latka to jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w historii muzyki pop. Urodzona jako Anna Mae Bullock w Tennessee, dołączyła do zespołu Ike’a Turnera jako wokalistka wspierająca w wieku 18 lat. W ciągu dwóch lat była gwiazdą serialu, a duet zdobył szereg hitów z przyszłymi standardami R&B, takimi jak A Fool In Love, River Deep, Mountain High i Nutbush City Limits.

Ike i Tina pobrali się w 1962 roku, ale ich związek był burzliwy i gwałtowny, a ona złożyła pozew o rozwód w latach 70-tych. Solowa kariera Turner szybko przyćmiła jej partnerstwo z Ike’iem, z pięcioma platynowymi albumami, w tym Private Dancer z 1984 roku, który w Wielkiej Brytanii pokrył się trzykrotnie platyną. Jej największe hity to tytułowy utwór z tej płyty, What’s Love Got To Do With It, The Best, Steamy Windows i motyw Bonda Goldeneye.

Tina Turner otrzymała 12 nagród Grammy, a w październiku wejdzie do Rock & Roll Hall Of Fame jako artystka solowa – będzie to jej drugie wejście do panteonu po tym, jak w 1991 roku dostała się tam razem z Ike’em Turnerem.

Gwiazda w dużej mierze jest na emeryturze od 2009 roku, ale zainteresowanie jej pracą wzrosło dzięki filmowi dokumentalnemu HBO “Tina” z 2021 r. i musicalowi z West Endu, opartemu na jej życiu, “Tina”. Jest najnowszą artystką, która zarobiła na wartości swojego wstecznego katalogu, podążając śladami Blondie, Shakiry i Stevie Nicks z Fleetwood Mac.

Źródło: BBC 

W trasę koncertową pojechał… hologram Whitney Houston

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close