Business lifestyleGastronomiaGospodarkaHandelInwestycjePaństwoPrzemysłŚwiat

Nestle ma problemy z łańcuchem dostaw przed świętami

Nestle ma problemy z dostawami

Producent batoników Quality Street i Lion powiedział, że ma problemy z łańcuchem dostaw w Wielkiej Brytanii, przed okresem świątecznym. Jednak Mark Schneider, dyrektor generalny Nestle, powiedział, że ciężko pracuje, aby produkty trafiły na brytyjskie półki tej zimy. Wiele sektorów na Wyspach miało problemy z łańcuchami dostaw z powodu chronicznego niedoboru kierowców samochodów ciężarowych. Pewną rolę odegrały również czynniki, w tym globalne wąskie gardła w transporcie.

Podobnie jak inne firmy, obserwujemy pewne niedobory siły roboczej i pewne problemy z transportem, ale naszym najwyższym priorytetem jest konstruktywna współpraca z detalistami w celu ich zaopatrywania w Wielkiej Brytanii.

– powiedział dyrektor generalny Nestle.

Nestle, który produkuje również Aero i KitKat, jest największym na świecie producentem produktów mlecznych i współpracuje z setkami tysięcy rolników na całym świecie, którzy mają miliony krów. Przed ważnym szczytem klimatycznym w Glasgow w przyszłym miesiącu, dyrektor naczelny Mark Schneider przebywał w Wielkiej Brytanii, aby wprowadzić na rynek szereg niemlecznych, roślinnych alternatyw dla mleka i czekolady w celu dalszej redukcji emisji gazów cieplarnianych przez firmę. Rolnictwo odpowiada za 20% światowych emisji gazów cieplarnianych, a metan pochodzący z bekających krów jest głównym czynnikiem.

PiS chce zmienić hymn i godło Polski! Wydamy na to… 150 milionów

Nestle chce być bardziej eko

Oprócz nowych produktów niemlecznych Nestle pracuje również nad nowymi rodzajami pasz dla bydła, które wytwarzają mniej metanu na litr wyprodukowanego mleka. Schneider przyznał również, że jest odpowiedzią na komercyjną rzeczywistość rynku, na którym konsumenci – zwłaszcza ci młodsi i bardziej zamożni – odeszli od produktów mlecznych na rzecz alternatyw na bazie owsa i soi.

Uważamy, że mniej mięsa i nabiału jest dobre dla planety, ale jest również dobre dla diety i zdrowia, a także jest wielką szansą komercyjną.

– powiedział Schneider.

Dyrektor generalny Nestle powiedział, że te alternatywne produkty będą na początku kosztować więcej niż ich odpowiedniki mleczne, ale z czasem koszty spadną.

Pierwsza jednostka zawsze będzie trochę droższa, jest to garb, z którym trzeba sobie poradzić, a następnie w pewnym momencie ekonomia skali sprawi, że będą bardziej przystępne cenowo, jak widzieliśmy w przypadku samochodów elektrycznych. Niektórzy konsumenci są teraz gotowi zapłacić premię za produkty, które torują temu drogę.

– powiedział.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close