Kultura i sztukaMarketingMediaŚwiatTechnologie

Netflix wyedytuje kluczowy numer telefonu w serialu Squid Game

Squid Game pokazało prawdziwy numer telefonu

Netflix twierdzi, że wyedytuje numer telefonu, który pojawia się w hitowej serii Squid Game po tym, jak pewna kobieta powiedziała, że ​​została zasypana telefonami komórkowymi. Kobieta powiedziała, że pokazany numer należy do niej i została zalana prośbami o grę. Bizneswoman z Seongju, południowo-wschodniej Korei Południowej, powiedziała lokalnym mediom, że otrzymywała tysiące SMS-ów i telefonów na swój telefon „do tego stopnia, że ​​trudno mi kontynuować codzienne życie”.

Jest to numer, którego używam od ponad dziesięciu lat, więc jestem zaskoczona. Jest ponad 4000 numerów, które musiałam usunąć z mojego telefonu. Na początku nie wiedziałam dlaczego, ale mój przyjaciel powiedział mi, że mój numer wyszedł w Squid Game i wtedy się zorientowałam.

– powiedziała Money Today.

Fot. TT

Netflix nie skomentował roszczeń odszkodowawczych, ale wezwał fanów programu do powstrzymania się od dzwonienia pod ten numer. W świetle koreańskich przepisów ujawnienie czyjegoś numeru telefonu jest nielegalne. Netflix gorączkowo pracuje teraz nad edycją serialu i zmianą numerów we wszystkich scenach.

Wspólnie z firmą produkcyjną pracujemy nad rozwiązaniem tej sprawy, w tym w razie potrzeby edycją scen z numerami telefonów.

– powiedział Netflix w środę.

Szczepionka na COVID AstraZeneca dotarła na Antarktydę

Squid Game dosłownie rozwala internet

Squid Game ma szansę stać się jedną z najchętniej oglądanych serii Netflix. W krwawym południowokoreańskim dramacie zawodnicy, którzy nie mają pieniędzy, są zapraszani do dzwonienia pod numer, aby wziąć udział w dziecięcych grach na śmierć i życie za pieniądze. Ted Sarandos, współdyrektor generalny Netfliksa, oświadczył w trakcie corocznej konferencji Code Conference, że produkcja “z pewnością” będzie największym pod względem popularności nieanglojęzycznym serialem w historii platformy.

Serial został wyemitowany po raz pierwszy 17 września, a Netflix twierdzi, że osiągnął pierwsze miejsce w 90 krajach w zaledwie 10 dni. Choć gatunek serialu nie jest nowy, jego uderzające efekty wizualne, postacie, z którymi można się utożsamiać, i niepokojące studium ludzkiej natury przemówiły do ​​publiczności na całym świecie.

Ogromna popularność nowego serialu Squid Game doprowadziła do zakłóceń w sieci internetowej Korei Południowej. W związku z tym firma telekomunikacyjna SK Broadband domaga się od platformy streamingowej opłat za obciążenie pasma internetowego.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close