MediaPolskaSport

TVP straciło skoki narciarskie na rzecz TVN. Zemsta smakuje na zimno

Od wielu lat na antenie TVP regularnie odbywał się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem jednak prawa do emisji trafią do odwiecznego konkurenta Telewizji Polskiej — czyli do TVN, a także do Eurosport i serwisu Player.tv. Choć media narodowe pokażą jedynie wydarzenia w Wiśle i Zakopanem, to jednocześnie stracą prawa do emisji innych sportów zimowych. Dotyczy to także m.in. Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.

TVN będzie transmitować skoki narciarskie

Trzeba przyznać, że to idealna “zemsta” włodarzy TVN Grupy Discovery na Telewizji Polskiej. Wszak skoki narciarskie od lat przyciągają miliony telewidzów przed telewizorami, a zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji, takie wydarzenia muszą być pokazywane na darmowym kanale. Wszystko przez występy polskich zawodników, które są ważnymi społecznie wydarzeniami sportowymi.

Tymczasem od sezonu 2016/17 Telewizja Polska korzystała z sublicencji Discovery na emisje wszystkich zimowych wydarzeń sportowych. Tym razem jednak grupa Discovery poinformowała, że zagraniczne turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbędą się poza Polską, widzowie obejrzą jedynie na TVN. Dodatkowo w Eurosport i w serwisie player.tv widzowie obejrzą wszystkie kwalifikacje i konkursy PŚ w skokach na żywo.
Jak przekazał Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN:

W TVN mamy bezkonkurencyjną ofertę rozrywkową, świetne seriale, niedoścignione w swojej kategorii newsy, najlepszą telewizję śniadaniową. A teraz dodatkowo jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tej zimy – skoki narciarskie. To historyczna zmiana w naszej ofercie programowej. Ucieszą się z niej widzowie naszego głównego kanału i wszyscy fani skoków w Polsce. Damy z siebie wszystko, by zobaczyli tę kultową dyscyplinę w niespotykanej dotąd odsłonie.

TVP będzie jedynie transmitować Mistrzostwa Świata w lotach (Vikersund, 11-13 marca, 2022). Do tej emisji  grupa Discovery nie ma praw i nie ma co się spodziewać, aby Telewizja Polska podzieliła się prawami z konkurencją.
Widzowie będą mogli obejrzeć pierwsze skoki narciarskie w nadchodzącym sezonie zimowym już 19 listopada. Eurosport i Player.tv pokażą wówczas kwalifikacje do konkursów w Niżnym Tagile. Zawody główne będą transmitowane na ogólnodostępnej antenie TVN w soboty i niedziele. Ponadto fani skoków narciarskich obejrzą także na TVN Turniej Czterech Skoczni na przełomie grudnia i stycznia.
Ostatnie skoki odbędą się w marcu na mamuciej skoczni w Planicy, na której rekordem jest przelot 252 m. Dokonał go japoński skoczek Ryōyū Kobayashi 24 marca 2019.
Poza skokami narciarskimi, fani sportów zimowych zobaczą na TVN zmagania Maryny Gąsienicy-Daniel w narciarstwie alpejskim oraz Izabeli Marcisz i Moniki Skinder w biegach narciarskich. Z kolei na Eurosport i w Playerze, widzowie obejrzą starty Moniki Hojnisz-Staręgi i Kamili Żuk w biathlonie, a także Natalii Maliszewskiej w short tracku.
Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close