Biznesowi celebryciBusiness lifestyleGospodarkaInwestycjePaństwoPolitykaŚwiatTechnologieTransportZdrowie i medycyna

Elon Musk przenosi siedzibę Tesli do Teksasu, bo się pokłócił o COVID

Musk spełnił groźby z maja

Tesla ogłosiła, że ​​przeniesie swoją siedzibę firmy do Teksasu z Kalifornii. Dyrektor generalny Elon Musk ogłosił ten ruch na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy producenta samochodów elektrycznych w Austin. Podał kilka powodów przeprowadzki, mówiąc akcjonariuszom, że kalifornijska fabryka we Fremont jest „zacięta”.

Musk pokłócił się w sprawie COVID z lokalnymi politykami w hrabstwie Alameda w Kalifornii, gdzie znajduje się kluczowa fabryka Tesli. Powiedział akcjonariuszom, że Kalifornia była również trudnym miejscem dla jego pracowników, aby znaleźć niedrogie mieszkanie.

W Bay Area istnieje granica skali. Nasza fabryka w Austin znajduje się pięć minut od lotniska, 15 minut od centrum.

– powiedział.

W maju Musk miał głośną sprzeczkę z lokalnymi politykami w Kalifornii po tym, jak nakazano mu zamknięcie fabryki Tesli w Fremont.

Tesla natychmiast przeniesie swoją siedzibę i przyszłe programy do Teksasu/Nevady.

– napisał wtedy na Twitterze, jednak aż do teraz ten ruch nie został potwierdzony.

Windows 11 ujrzał dziś światło dzienne! Zobacz jak wygląda! [GALERIA]

Musk zapowiada zwiększenie produkcji

Pomimo przeniesienia siedziby, Musk powiedział również, że firma planuje zwiększyć produkcję z fabryk w Kalifornii i Nevadzie o 50%.

To nie jest kwestia tego, że Tesla opuszcza Kalifornię.

– powiedział.

Tesla nie jest pierwszą firmą, która przeniosła się do Teksasu. W 2020 roku firma technologiczna Oracle ogłosiła, że ​​przenosi się z Doliny Krzemowej do Austin. Firma technologiczna HP i producent samochodów Toyota również przenieśli swoją siedzibę w USA do Teksasu z Kalifornii. Kalifornia ma surowsze prawa pracy, wyższe koszty życia i podatki niż inne stany, podczas gdy Teksas jest znany z tańszej siły roboczej i mniej rygorystycznych przepisów.

Musk przeniósł swój dom do Teksasu z Kalifornii pod koniec zeszłego roku, aby skupić się na tamtejszym nowym zakładzie produkcyjnym samochodów Tesli. Jego firma rakietowa SpaceX ma miejsce startu na południowym krańcu Teksasu. Tesla jest obecna w Teksasie od lipca 2020 roku, gdy pracę oficjalnie rozpoczęła gigafabryka w Austin. To tam mają być produkowane najbardziej kontrowersyjne produkty Tesli, czyli półciężarówka Cybertruck i ciężarowy Tesla Semi.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close