Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMediaPolska

Ile zarabia Andrzej Sapkowski? Ujawniono jego zarobki. Jest milionerem

Andrzej Sapkowski to obecnie jeden z najpoczytniejszych polskich autorów na całym świecie. Jego Trylogia Husycka, czy oczywiście Wiedźmin, stały się nieodłącznym elementem polskiej popkultury. Tymczasem okazuje się, że dzięki swojej ciężkiej pracy, pisarz stał się multimilionerem, a jego majątek nieprzerwanie wzrasta. O jakiej kwocie mówimy? To już zostało omówione przez jeden z amerykańskich portali branżowych, jednak robi ona naprawdę duże wrażenie.

Ile wynosi majątek Andrzeja Sapkowskiego

Andrzej Sapkowski od lat stoi na piedestale najpopularniejszych pisarzy w Polsce. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, a Saga o Wiedźminie stała się ikoną, do którego chętnie wracają miłośnicy fantasy na całym świecie. Jego popularność i rozpoznawalność znacznie wzrosła, odkąd na podstawie jego książek powstała seria gier o przygodach Geralta z Rivii, a także serial na platformie Netflix.

Zobacz również: CD Projekt na krótkiej liście Bloomberga spółek wartych obserwowania

Z tego powodu na portalu Wealthy Persons powstało podsumowanie majątku słynnego pisarza. Jak wynika z rozeznania finansowego, majątek Andrzeja Sapkowskiego wynosi nawet 18 milionów dolarów. Jest to wartość netto, która wynika zarówno tantiem ze sprzedaży, jak i zysku z udzielonych licencji na rozpowszechnianie wizerunku utworzonych postaci. O dużej kwocie możemy również mówić, dzięki współpracy z Netflix przy serialowej adaptacji przygód Wiedźmina Geralta.

Nie można również zapomnieć, że na zarobki Andrzeja Sapkowskiego składają się także wpływy ze sprzedanych książek. Według rankingu WPROST z 2019 roku wynika, że popularny autor otrzymuje 5% od każdej sprzedanej powieści. Jak wynika z raportu, w samym 2019 udało mu się sprzedać 168 tysięcy egzemplarzy swoich dzieł, dzięki czemu zarobił na tym około 292 tysiące złotych. Tym samym oznacza to, że z każdej sprzedaży otrzymał wówczas 1,7 zł za każde sprzedane dzieło. Wpływy te znacznie wzrosły odkąd Netflix zdecydował się na realizację, co z kolei przełożyło się na jego zarobki.

Tymczasem umowa, jaką Sapkowski podpisał, potwierdziła również duże znaczenie Lauren Schmidt Hissrich, czyli showrunnerki serialu Wiedźmin. Dzięki zaangażowaniu producentki Netflix zgodził się na podpisanie wieloletniego kontraktu na stworzenie nowych produkcji ze świata wykreowanego przez Sapkowskiego. Wynikiem tego jest m.in. anime “Wiedźmin: Zmora Wilka” oraz planowany serial “Wiedźmin: Blood Origin“. Za obydwiema produkcjami stoi sama Hissrich, której Andrzej Sapkowski asystuje jako konsultant wykonawczy.

Zobacz również: Drzewom w Ostrołęce dano nazwy z Wiedźmina. Radny z PiS był przeciwko

Sapkowski dzięki swojej działalności zdobył liczne nagrody na całym świecie. Dotyczy to między innymi nagrody David Gemmell Legend Award w 2009 roku. Otrzymał również honorarium European Grand Master przyznawany przez Europejskie Stowarzyszenie Science Fiction w 2010 roku.

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close