GospodarkaInwestycjePaństwoPrzemysłŚwiatTechnologie

Kim Jong-un chce zbudować „niezwyciężoną armię”! Jest się czego bać?

Kim Jong-un  marzy o wielkiej armii

Przywódca Korei Północnej obiecał zbudować „niezwyciężone wojsko” w obliczu wrogiej polityki Stanów Zjednoczonych. Kim Jong-un dodał, że rozwój broni służy samoobronie, a nie rozpoczynaniu wojny. Wódz wygłosił uwagi na rzadkiej wystawie obronnej, podczas której towarzyszyły różne duże pociski rakietowe.

Korea Północna niedawno przetestowała nowe pociski naddźwiękowe i przeciwlotnicze. Tymczasem Południe niedawno przetestowało własną broń wystrzeliwaną z okrętów podwodnych. W swoim przemówieniu na wystawie Samoobrona 2021, która odbyła się w stolicy Północy, Pjongjangu, Kim Jong-un odniósł się do narastania sił zbrojnych na Południu i powiedział, że Korea Północna nie chce walczyć ze swoim sąsiadem.

Nie rozmawiamy o wojnie z nikim, ale raczej po to, aby zapobiec samej wojnie i dosłownie zwiększyć odstraszanie wojenne w celu ochrony suwerenności narodowej.

– powiedział.

Korea Północna ma zakaz testowania rakiet balistycznych i broni jądrowej przez ONZ. Wielokrotnie łamała te zakazy i w rezultacie była surowo karana. W zeszłym miesiącu agencja atomowa ONZ poinformowała, że ​​wydaje się, że Korea Północna ponownie uruchomiła reaktor, który może produkować pluton do broni jądrowej, nazywając to „głęboko niepokojącym” rozwojem.

Kim, otoczony szeregiem sprzętu wojskowego, w tym czołgami, oskarżył USA o podsycanie napięć między Koreą Północną a Południową. Powiedział, że „nie ma podstaw behawioralnych”, aby przekonać Koreę Północną, że Stany Zjednoczone nie są wrogie.

Stany Zjednoczone pod rządami prezydenta Joe Bidena wielokrotnie powtarzały, że są chętne do rozmów z Koreą Północną, ale zażądały od Pjongjangu rezygnacji z broni jądrowej, zanim sankcje zostaną złagodzone. Korea Północna jak dotąd odmówiła.

Medyczna marihuana zniknęła z polskich aptek! URPL nie wydaje zgód!

Kim Jong-un wybierze ludność czy wojsko?

Kim Jong-un nie tylko mówił o swojej nowej militarnej potędze – on nam to pokazał. To był odpowiednik parady wojskowej. Tego rodzaju wystawy obronnej nie widziano od czasu objęcia władzy przez Kima. Otoczony międzykontynentalnymi pociskami balistycznymi powiedział zebranym, że czuł „bezdenną dumę”, gdy dotknął pocisków i ddał jasno do zrozumienia, że ​​nie skończył jeszcze budować swojego arsenału, którego, jak twierdzi, potrzebuje jako środka odstraszającego.

Kim, co niezwykłe, nosił na wystawie sandały ze skarpetkami w połączeniu z formalnym ciemnym garniturem, co skłoniło do nowych spekulacji poza Koreą Północną, że może to być związane z jego zdrowiem. Uważa się, że Kim miał problemy zdrowotne związane z jego wagą, w tym dnę moczanową, która może powodować obrzęki stóp. W przeszłości widziano go, jak kuleje publicznie.

Przywódca przysiągł, że będzie kontynuował prace nad swoją listą życzeń broni, jednocześnie zaznaczając, że Korea Południowa robi to samo, budując swoje siły obronne w ostatnich latach. W ten sposób Kim Jong-un mówi tym, którzy krytykują jego program zbrojeniowy, że są hipokrytami. Chce, by Pjongjang miał prawo do rozbudowy swojego wojska – tak jak Seul.

Jednak zaledwie kilka dni wcześniej wezwał swoich urzędników, aby skupili się na poprawie życia północnokoreańskich mieszkańców, którzy zmagają się z „ponurą” sytuacją gospodarczą. Najważniejsze dostawy, takie jak żywność i paliwo, zostały odcięte od Chin, głównego politycznego i gospodarczego sojusznika Korei Północnej. Czy przy ograniczonych funduszach i pod surowymi sankcjami ekonomicznymi może naprawdę zbudować „niezwyciężoną” siłę i pomóc swojemu ludowi? A jeśli dojdzie do wyboru – jaki będzie?

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close