WarszawaZdrowie i medycyna

Marcin “Borkoś” Borkowski miał wypadek! Jego stan jest krytyczny

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w godzinach popudniowych w Warszawie. Kierowca skutera zderzył się z kierującą Oplem na jednej ze stołecznych ulic. Szybko okazało się, że kierowcą skutera był Marcin “Borkoś” Borkowski, czyli słynny ratownik-youtuber, który pomaga bezpłatnie mieszkańcom stolicy. Stan Borkosia jest krytyczny.

Marcin “Borkoś” Borkowski miał wypadek. Jego stan jest krytyczny

Do wypadku doszło po godzinie 17 na ulicy Radzymińskiej w Warszawie. To właśnie wtedy skuter Borkosia zderzył się z nadjeżdżającym Oplem. Policja poinformowała również, że kobieta, która kierowała autem, była trzeźwa. Jak przekazał Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl:

Motoambulans jest bardzo mocno uszkodzony. W samochodzie osobowym wystrzeliły poduszki powietrzne, zniszczenia są widoczne na lewym boku i masce pojazdu.

Zobacz również: Stanowski zrobił Hejt Park o pierwszej pomocy. Może uratować życie

Z kolei jak informuje portal Warszawa w pigułce, policja ustala szczegóły wypadku. Gabriela Putyra z Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji, przekazała, że:

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 17:00. W wypadku uczestniczył skuter Piaggio i samochód marki opel. Kierowca z opla jest trzeźwy, Kierowca skutera zabrany przez zespół medyczny do szpitala.

Internauci wpadli na pomysł pomocy Marcinowi o odzyskanie zdrowia. Wpłacać pieniądze można na jego Patronite, ponieważ na pewno będzie potrzebował pieniędzy na leczenie. Jego profil znajdziecie pod tym linkiem.

Marcin "Borkoś" Borkowski
Źródło: Warszawa w pigułce
Marcin "Borkoś" Borkowski
Źródło: Warszawa w pigułce

 

Kim jest Marcin “Borkoś” Borkowski?

Marcin “Borkoś” Borkowski jest ratownikiem od ponad 30 lat. Jakiś czas temu odebrano mu prawo do jazdy skuterem z sygnalizacją świetlną, ale sprawę szybko załatwiono, dzięki czemu ponownie mógł jeździć na sygnale. Wszystko dlatego, że “Borkoś” współpracuje od lat z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Dzięki temu, jak wyjaśnił w rozmowie z TVN24:

Motoambulans jest użyczony stołecznemu WOPR-owi i ma już miano pojazdu, który może używać sygnałów uprzywilejowania świetlnych i dźwiękowych.

Zobacz także: Ratownicy medyczni – najbardziej niedoceniany zawód w Polsce?

Dzięki temu słynny ratownik mógł bez przeszkód pomagać potrzebującym w Warszawie i okolicach.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close