Biznesowi celebryciBusiness lifestyleNieruchomościPrawoŚwiat

Amerykański milioner Robert Durst skazany na dożywocie za morderstwo

Robert Durst skazany na dożywocie

Amerykański spadkobierca nieruchomości Robert Durst, bohater kryminalnego filmu dokumentalnego HBO The Jinx, został skazany na dożywocie za zabicie swojej najlepszej przyjaciółki Susan Berman. Milioner został uznany za winnego zabicia pani Berman w 2000 roku, aby powstrzymać ją przed rozmowami z policją w sprawie zniknięcia jego żony. 55-letnia ofiara została znaleziona postrzelona w głowę w swoim domu w Beverly Hills.

Prokuratorzy wezwali 78-letniego Dursta – który stawił się w sądzie w Los Angeles w celu skazania – “narcystycznego psychopaty”. Ława przysięgłych uznała, że zbrodnia niesie ze sobą szczególne okoliczności, w tym morderstwo w czasie poszukiwań i morderstwo świadka. Jego wyrok za morderstwo pierwszego stopnia wyklucza możliwość zwolnienia warunkowego, co oznacza, że ​​teraz najprawdopodobniej umrze w więzieniu.

Prawnicy Dursta poinformowali sędziego w czwartek, że zamierza odwołać się od wyroku skazującego. Sam Durst rozmawiał z sędzią tylko raz, aby odpowiedzieć „tak” na pytanie, czy zrzeka się prawa do stawienia się na przyszłej rozprawie. Durst zaprzeczył, że zabił Susan Berman.

Na kilka godzin przed wyemitowaniem ostatniego odcinka filmu The Jinx władze aresztowały Dursta w Nowym Orleanie za morderstwo Berman. Jurorom odtworzono klip podczas procesu. W końcowej części filmu The Jinx, Durst mruczy do siebie:

Co ja do cholery zrobiłem? Oczywiście zabiłem ich wszystkich.

Susan Berman była autorką kryminałów i działała jako rzecznik Dursta, kiedy stał się podejrzanym o zniknięcie żony. Kuzyn Berman, Denny Marcus, powiedział sędziemu w czwartek:

Okradziono mnie… z absolutnie niezwykłej, niezapomnianej, błyskotliwej osoby, której życie zostało brutalnie odebrane.

Bitcoin: Po zakazie w Chinach to USA przewodzi w wydobyciu

Robert Durst zamordował trzy osoby?

Sareb Kaufman, który uważa Berman za swoją matkę, ponieważ umawiała się z jego ojcem, powiedział:

Nie miałem ani jednego dnia wolnego od 21 lat od absolutnego zniszczenia, żalu i bólu, jaki mi to spowodowało. Straciłem wszystko przez niego… Straciłem i poświęciłem więcej, niż ktokolwiek mógłby wiedzieć. Morderstwo mojej matki i wydarzenia ostatnich 40 lat nigdy mnie nie opuszczą. Czy jesteś zadowolony, Bob?

Żona Dursta, Kathleen McCormack, studentka medycyny, zaginęła w 1982 roku i prawdopodobnie nie żyje.

Jedyną nadzieją na odkupienie, jaką masz, jest pomoc w znalezieniu Kathy.

– dodał Kaufman, wzywając Dursta do ujawnienia lokalizacji ciała McCormack.

Według amerykańskich mediów, prokuratorzy z Nowego Jorku rozważają postawienie mu nowych zarzutów w jej sprawie. Prokuratorzy twierdzą, że Robert Durst faktycznie zamordował trzy osoby – trzecią jest starszy sąsiad, Morris Black, który odkrył tożsamość Dursta w 2001 roku, kiedy ukrywał się w Teksasie. Durst został uniewinniony z zamordowania Blacka, skutecznie argumentując, że zabił go z powodów samoobrony przed pocięciem ciała.

Robert Durst jest członkiem jednej z najbogatszych i najpotężniejszych dynastii nieruchomości w Nowym Jorku. Jego brat Douglas, który zeznawał na rozprawie, powiedział w sądzie:

Chciałby mnie zamordować.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close