PaństwoPrawoŚwiatTransportTurystykaZdrowie i medycyna

8 listopada USA zniosą zakaz podróżowania dla zaszczepionych

USA znoszą zakaz podróżowania

USA ogłosiły, że 8 listopada ponownie otworzą swoje granice dla w pełni zaszczepionych podróżnych z 33 krajów. Zgodnie z nowymi przepisami ogłoszonymi przez Biały Dom, zaszczepione osoby, które przeszły negatywny test w ciągu 72 godzin przed podróżą, będą mogły wejść na pokład samolotu. Ten ruch oznacza koniec surowych ograniczeń, które zostały nałożone na podróżnych od początku zeszłego roku.

Ta polityka kieruje się zdrowiem publicznym, jest rygorystyczna i konsekwentna.

– powiedział rzecznik Białego Domu.

Nowe przepisy będą miały zastosowanie do krajów strefy Schengen – grupy 26 krajów europejskich – a także Wielkiej Brytanii, Brazylii, Chin, Indii, Iranu, Irlandii i RPA. Obecne przepisy zabraniają wjazdu większości obywateli spoza USA, którzy przebywali w Wielkiej Brytanii, Chinach, Indiach, RPA, Iranie, Brazylii lub kilku krajach europejskich w ciągu ostatnich 14 dni. Jednak polityka ta wywołała kontrowersje, ponieważ pasażerowie ze 150 innych krajów, z których wielu boryka się z wysokim wskaźnikiem infekcji Covid, nadal swobodnie wjeżdżają na teren Stanów Zjednoczonych.

Urzędnicy ogłosili, że osoby, które zostały zaszczepione jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) lub otrzymały listę zastosowań w sytuacjach awaryjnych od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), będą kwalifikować się do tego systemu. Aspekt użycia awaryjnego umożliwi podróżnym, którzy otrzymali szczepionkę AstraZeneca, powszechnie stosowaną w Wielkiej Brytanii, a także chińskie szczepionki Sinovac i Sinopharm, wjazd do kraju. Potwierdzono również, że podróżni nie będą musieli poddawać się kwarantannie przy wjeździe do kraju.

Według policji Sir David Ames zginął z rąk islamskiego terrorysty

Zakaz nadal dla niezaszczepionych

Ogłoszenie zostało szybko uczczone przez niedoszłych podróżników na całym świecie. Wśród nich był mieszkaniec Kent, Dan Johnson, który powiedział, że nie mógł odwiedzić swojego ojca w USA, zanim ten zmarł na raka w marcu.

Nigdy się nie pożegnałem i nie widziałem go od 2019 roku ze względu na ograniczenia w podróży. To była najtrudniejsza rzecz na świecie. Zniesienie zakazu wydaje się być wprowadzone o wiele za późno, ale oznacza, że ​​w końcu mogę odwiedzić macochę i pomóc jej sortować rzeczy jej taty.

– powiedział.

Inna mieszkanka Wielkiej Brytanii, Kate Urquhart, powiedziała, że ​​pojedzie do Los Angeles, aby zobaczyć ostatni koncert pożegnalnej trasy amerykańskiego zespołu rockowego The Monkees w listopadzie.

Byłam prawie zrezygnowana, że nie pójdę. Dzisiejsze ogłoszenie to świetna wiadomość.

– powiedziała.

Piątkowe ogłoszenie rzuca światło na zmiany ogłoszone po raz pierwszy we wrześniu. Urzędnicy administracji Bidena początkowo powiedzieli, że nowa polityka wejdzie w życie „na początku listopada”, pozostawiając wielu obcokrajowców niepewnych, kiedy przygotować lub zmienić swoje plany podróży. Dyrektor generalny Virgin Atlantic, Shai Weiss, z zadowoleniem przyjął ten ruch i powiedział, że odzwierciedla on sukces globalnego wprowadzenia szczepionek.

USA pozostają w tyle za wieloma innymi krajami w usuwaniu ograniczeń w podróżowaniu, powodując tarcia z wieloma sojusznikami. We wtorek amerykańscy urzędnicy ogłosili, że skończą się również ograniczenia na granicach lądowych z Kanadą i Meksykiem dla w pełni zaszczepionych obcokrajowców. Jednak nieszczepieni podróżni nadal będą mieli zakaz wjazdu na granice lądowe.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close