Business lifestyleInwestycjeŚwiatTransport

Arabia Saudyjska jako pierwsza wybuduje turystyczne platformy morskie

Saudyjski Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF) przekazał, że rozpoczyna specjalny projekt turystyczny “The Rig”. Jest to całkowicie nowe podejście do turystyki, która opiera się na platformach wiertniczych. Inicjatorzy projektu wskazują, że jest to pierwszy koncept tego typu na świecie, który może spodobać się turystom z całego świata. Turystyczne platformy morskie mogą się ogromnym sukcesem turystycznym.

The Rig – czyli turystyczne platformy morskie w Arabii Saudyjskiej

Jak wskazano na konferencji prasowej, “The Rig” będzie znajdował się w Zatoce Arabskiej i obejmie obszar 150 tysięcy metrów kwadratowych. Na miejscu znajdą się trzy hotele, 11 restauracji, lądowiska dla helikopterów, a turyści będą mogli spróbować m.in. ze sportów wodnych.

Zobacz więcej: Zarobki stewardessy w Arabii Saudyjskiej mogą szokować. Jest jednak jedno “ALE”

Projekt ma również mieć minimalny wpływ na środowisko naturalne, z poszanowaniem światowych standardów i najlepszych praktyk inżynierskich. Twórcy twierdzą, że atrakcja turystyczna będzie atrakcyjna nie tylko dla turystów z całego świata, ale także mieszkańców pobliskich rejonów.

Źródło: PIF Arabia Saudyjska

Turystyczne platformy morskie z projektu “The Rig” są zgodne ze strategią rozwojową Arabii Saudyjskiej na lata 2021-2025. Ma ona na celu napędzenie innowacji w zakresie turystyki i rozrywki na terenie kraju. Według tak zwanej Saudi Vision 2030, projekty takie jak “The Rig” mogą liczyć na szereg udogodnień i dotacji finansowych. Ma to na celu osiągnięcie dywersyfikacji gospodarczej oraz popularyzacje turystyki Arabii Saudyjskiej.

W tym celu PIF wspiera szereg innowacyjnych projektów turystycznych, między innymi Red Sea Development Company, Alsoudah Development Company i Cruise Saudi Company.

Zobacz również: Arabia Saudyjska prowadzi niespotykaną politykę gospodarczą. W trakcie kryzysu podnosi podatki

Fundusz Inwestycji Publicznej Arabii Saudyjskiej nie ujawnił jednak kwoty inwestycji oraz kiedy dokładnie projekt będzie gotowy.

Źródło: Reuters, Trade Arabia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close