PaństwoPolitykaPrawoŚwiat

Według policji Sir David Amess zginął z rąk islamskiego terrorysty

Sir David Amess zabity przez terrorystę

Zabójstwo brytyjskiego konserwatywnego posła Sir Davida Amessa jest traktowane przez policję jako incydent terrorystyczny. Sir David Amess został w piątek wielokrotnie dźgnięty nożem w swoim okręgu wyborczym w Leigh-on-Sea w Essex. Metropolitan Police stwierdziła, że ​​istnieje potencjalny związek z islamistycznym ekstremizmem.

25-letni Brytyjczyk został aresztowany na miejscu pod zarzutem morderstwa, a policja powiedziała, że ​​nie szuka nikogo innego w sprawie śmierci. W ramach śledztwa funkcjonariusze przeprowadzają przeszukania pod dwoma adresami w okolicy Londynu. Mężczyzna jest w areszcie w Essex. Służby uważają, że ​​działał sam, ale nadal trwają dochodzenia w sprawie okoliczności morderstwa.

Źródła rządowe poinformowały, że morderca jest obywatelem brytyjskim, który na podstawie wstępnych dochodzeń wydaje się pochodzić z Somalii. Funkcjonariusze antyterrorystyczni współpracują z policją w Essex i jednostką ds. operacji specjalnych regionu wschodniego.

Śmiertelne dźgnięcie nożem w Leigh-on-Sea zostało dziś uznane za incydent terrorystyczny, a śledztwo było prowadzone przez policję antyterrorystyczną. Wczesne śledztwo ujawniło potencjalną motywację związaną z islamistycznym ekstremizmem.

– przekazano.

Funkcjonariusze apelują do każdego, kto ma jakiekolwiek informacje lub nagrania z telewizji przemysłowej, kamer samochodowych lub telefonu, o skontaktowanie się z nimi.

NIK skontrolowała TVP i czepia się “Zenka” oraz “Sylwestra Marzeń”

“Jeden z najmilszych i najłagodniejszych polityków”

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel poprosiła siły policyjne o natychmiastowy przegląd ustaleń dotyczących bezpieczeństwa dla posłów, mówiąc, że zabójstwo stanowiło „bezsensowny atak na samą demokrację”. Dodała, że ​​”słusznie padają pytania o bezpieczeństwo wybranych przedstawicieli kraju”.

Sir David Amess był posłem od 1983 roku. Był żonaty i miał pięcioro dzieci. Jest drugim posłem, który został zabity w ciągu ostatnich pięciu lat, po zabójstwie posła Partii Pracy Jo Cox w 2016 roku. Premier Boris Johnson określił go jako „jednego z najmilszych i najłagodniejszych ludzi w polityce”.

Przewodniczący Izby Gmin Sir Lindsay Hoyle powiedział, że policja Newsnight BBC Two kontaktuje się ze wszystkimi deputowanymi, aby sprawdzić ich bezpieczeństwo. W piątek wieczorem przeprowadził własne spotkanie w okręgu wyborczym, mówiąc, że ważne jest, aby posłowie zachowali relacje z wyborcami.

Musimy się upewnić, że demokracja to przetrwa.

– powiedział.
Jednak konserwatywny deputowany Tobias Elwood – który przyszedł z pomocą dźgniętemu funkcjonariuszowi policji podczas ataku terrorystycznego w Westminsterze w 2017 roku – powiedział, że zaleci deputowanym czasowe zaprzestanie spotkań twarzą w twarz z wyborcami.

Możemy przenieść się do Zoom… możemy naprawdę wiele osiągnąć przez telefon.

– powiedział w World Tonight w Radio 4.

Sir David Amess wszedł do parlamentu w 1983 roku jako poseł Basildon. Poźniej przeniósł się do pobliskiego Southend West w wyborach 1997 roku. Wychowany jako katolik, był znany politycznie jako konserwatysta społeczny, działacz przeciwko aborcji i w sprawach dobrostanu zwierząt. Był również znany ze swojego orędownictwa na rzecz Southend, w tym z długotrwałej kampanii na rzecz uzyskania statusu miasta dla tego miasta.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close