Biznesowi celebryciInwestycjeMediaPaństwoPolskaRynek pracyŚwiatTechnologie

Facebook zatrudni 10 000 osób w UE do pracy nad metaverse

Facebook pracuje nad metaverse

Facebook planuje zatrudnić 10 000 osób w Unii Europejskiej do opracowania tzw. metaverse. Metaverse to świat online, w którym ludzie mogą grać, pracować i komunikować się w środowisku wirtualnym, często przy użyciu gogli VR. CEO Facebooka, Mark Zuckerberg, był wiodącym głosem w tej koncepcji.

Metaverse ma potencjał, aby pomóc odblokować dostęp do nowych kreatywnych, społecznych i ekonomicznych możliwości. A Europejczycy będą go kształtować od samego początku.

– przekazał Facebook w poście na blogu.

Nowe miejsca pracy tworzone w ciągu najbliższych pięciu lat obejmą „wysoce wyspecjalizowanych inżynierów”. Inwestowanie w UE przyniosło wiele korzyści, w tym dostęp do dużego rynku konsumenckiego, pierwszorzędne uniwersytety i wysokiej jakości talenty. Facebook uczynił budowanie metaverse jednym ze swoich głównych priorytetów.

Pomimo swojej historii wykupywania rywali, Facebook twierdzi, że metaverse „nie zostanie zbudowane z dnia na dzień przez jedną firmę” i obiecał współpracować. Niedawno zainwestował 50 milionów dolarów w finansowanie grup non-profit, aby pomóc „odpowiedzialnie budować metaverse”. Jednak uważa, że ​​prawdziwy pomysł metaverse zajmie kolejne 10 do 15 lat.

MON chciało kupić 300 mobilnych ołtarzy. Błaszczak odwołał tę decyzję

Facebook zagraża dzieciom i demokracji?

Niektórzy krytycy twierdzą, że to ostatnie ogłoszenie ma na celu przywrócenie reputacji firmy i odwrócenie uwagi po serii szkodliwych skandali w ostatnich miesiącach. Obejmowały one rewelacje od informatorki Frances Haugen, która pracowała jako menedżer produktu w zespole ds. uczciwości obywatelskiej na Facebooku. Były pracowniczka Facebook powiedziała amerykańskim politykom, że strony i aplikacje firmy szkodzą zdrowiu psychicznemu dzieci i podsycają podziały w społeczeństwie. Frances Haugen, 37-letnia była menedżerka, która stała się informatorem, ostro skrytykowała firmę na przesłuchaniu w Senacie.

Wall Street Journal poinformował, że badania przeprowadzone przez Instagram wykazały, że aplikacja może zaszkodzić zdrowiu psychicznemu dziewcząt.

Kierownictwo firmy wie, jak uczynić Facebook i Instagram bezpieczniejszymi, ale nie dokona niezbędnych zmian, ponieważ postawili swoje astronomiczne zyski przed ludźmi.

– powiedziała Haugen w Senacie.

Skrytykowała Marka Zuckerberga za posiadanie szerokiej kontroli, mówiąc, że „nie ma obecnie nikogo, kto pociąga Marka do odpowiedzialności oprócz niego samego”. Mark Zuckerberg powiedział z kolei, że badania nad Instagramem były błędnie scharakteryzowane i że wielu młodych ludzi miało pozytywne doświadczenia z korzystaniem z platformy. Powiedział jednak, że „jest dla niego bardzo ważne, aby wszystko, co buduje, było bezpieczne i dobre dla dzieci”.

Źródło: BBC

  

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close