Biznesowi celebryciBusiness lifestyleOchrona środowiskaPrawoŚwiat

Kolumbia zmuszona do sterylizacji stada hipopotamów Pablo Escobara

Pablo Escobar, czyli jeden z najsłynniejszych kolumbijskich kokainowych mafiozów, pozostawił po sobie dość niewygodną dla kraju spuściznę. I nie mowa tutaj o tysiącach narkomanów, ale o stadzie hipopotamów,. Zwierzęta od 1993 grasują sobie w rejonie rezydencji przestępcy — czyli w Hacienda Nápoles. Władze w końcu zadecydowały o sterylizacji drapieżników, ponieważ ich obecność realnie zagraża lokalnemu ekosystemowi i mieszkańcom.

Hipopotamy Pablo Escobara stwarzają zagrożenie po latach od jego śmierci

Choć Pablo Escobar zginął  1993, to od jego śmierci w pobliżu jego rancza w Hacienda Nápoles, wciąż wzrasta populacja hipopotamów. Wszystko dlatego, że słynny lord narkotykowy miał sprowadzać egzotyczne zwierzęta na tereny swojej rezydencji, które nie raz były używane w eliminowaniu jego przeciwników.

Kolumbijski rząd po latach zadecydował o ich sterylizacji, ponieważ zagrażają one lokalnej florze i faunie. Stwarzają również ogromne zagrożenie wobec lokalnych mieszkańców. Trzeba w końcu przyznać, że hipopotamy mimo niepozornego wyglądu, są jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Corocznie w Afryce zabijają nawet pół tysiąca ludzi.

Zobacz również: Gigantyczny przemyt w Gdyni! Ponad 3 tony koki… w pulpie ananasowej

Z tego powodu władze wysterylizowały 24 z 80 hipopotamów, które pozostały po zajęciu willi w 1993 roku. Co ciekawe, większość innych egzotycznych zwierząt z rezydencji została umieszczona w lokalnych ogrodach zoologicznych. Niestety nie było to możliwe u hipopotamów, ponieważ jak przekonuje kolumbijska biolog Nataly Castelblanco:

Logistycznie trudno było je przenieść, więc władze po prostu je tam zostawiły. Prawdopodobnie myśleli, że zwierzęta zdechną.

Tymczasem przez brak naturalnych przeciwników, hipopotamy się rozmnożyły. Naukowcy twierdzą również, że w wyniku tego wypierają lokalne gatunki, między innymi manata, na którego nieprzerwanie polują.

Zobacz również: Narkobiznes w Niderlandach ma się dobrze

Hipopotamy Pablo Escobara zostaną wysterylizowane

Sam Pablo Escobar był jednym z najsłynniejszych przestępców w historii, który odpowiada nawet za 7000 zabójstw na terenie Ameryki Południowej. Był założycielem kartelu narkotykowego Medellin w latach 80., który był odpowiedzialny za porwania, zamachy bombowe i liczne zabójstwa. Z kolei, jak informuje BBC, w pewnym momencie Escobar był uważany za najbogatszego człowieka na świecie.

Źródło: BBC

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close