Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaMarketingMediaŚwiat

Kanye West oficjalnie zmienia imię na po prostu Ye

Kanye West to od dziś Ye

Artysta znany wcześniej jako Kanye West będzie teraz oficjalnie znany jako po prostu Ye. Sędzia z Los Angeles przychylił się do wniosku o zmianę nazwiska rapera, co potwierdził urzędnik ds. komunikacji w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. 44-letni raper złożył wniosek w sierpniu, powołując się na „powody osobiste”.

Raper, najbardziej znany z hitów takich jak Gold Digger i Stronger, używał już Ye jako pseudonimu, a w 2018 roku użył go jako tytułu albumu. Krótko po wydaniu albumu napisał na Twitterze:

Istota formalnie znana jako Kanye West. Jestem YE.

Teraz uczynił to oficjalnie, a jego poprzednie imię i nazwisko – Kanye Omari West – już nie istnieje.

Podczas gdy jego pseudonim na Twitterze był już oznaczony jako Ye, jego konto na Instagramie i strona internetowa nadal używały jego poprzedniego imienia do wtorku. Oprócz tego, że Ye jest skróconą wersją Kanye, nowy pseudonim ma również znaczenie religijne dla gwiazdy.

Wierzę, że “Ye” jest najczęściej używanym słowem w Biblii, a w Biblii oznacza “Ty”. Więc to ja jestem tobą, ja jestem nami, to my.

– powiedział w wywiadzie udzielonym w 2018 roku w radiu Big Boy.

To przeszło od bycia “Kanye”, co oznacza “jedynego”, do po prostu “Ye” będącego odzwierciedleniem naszego dobra, naszego zła, naszego zmieszania, naszego wszystkiego.

– dodał.

Kanye West zmieni imię na Ye. Będzie można mówić do niego Ye-Bunny xD

Kanye West nie jest pierwszy

Ye nie jest jedynym artystą, który zmienił swoje imię. Inni artyści, tacy jak Prince, Snoop Dogg i Sean Love Combs, przez lata zmieniali swoje imiona, niektórzy nawet po kilka razy.

Ye trafił na pierwsze strony gazet na początku tego roku po tym, kiedy rozstał się z żoną Kim Kardashian, z którą był prawie siedem lat. Para, która ma razem czwórkę dzieci, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na świecie. Ich małżeństwo było jednym z najchętniej śledzonych związków gwiazd ostatnich dekad.

Sam Kanye West to nie tylko amerykański raper i wokalista, ale także producent muzyczny, projektant mody, a nawet kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 2020 roku. Uznawany jest za jedną z najważniejszych gwiazd muzyki popularnej XXI wieku.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close