Biznesowi celebryciBusiness lifestyleHandelInwestycjeMotoryzacjaPrzemysłŚwiatTechnologie

Tesla Elona Muska odnotowuje rekordową sprzedaż i zyski

Tesla osiąga rekordy sprzedaży

Producent samochodów elektrycznych Tesla zlikwidował problemy z łańcuchem dostaw i globalny niedobór mikroprocesorów, aby zgłosić rekordową kwartalną sprzedaż i zyski. Przychody wzrosły do ​​13,76 mld dolarów w trzecim kwartale roku, w porównaniu z 8,77 mld dolarów 12 miesięcy wcześniej. Firma kierowana przez miliardera Elona Muska odnotowała zysk netto w wysokości 1,6 miliarda dolarów i sprzedała 241 391 samochodów.

Osiągnęliśmy nasz najlepszy w historii dochód netto, zysk operacyjny i zysk brutto.

– przekazała Tesla.

Firma poinformowała, że ​​Chiny pozostają jej głównym ośrodkiem eksportowym i planują wprowadzić inny rodzaj baterii w swoich standardowych pojazdach na całym świecie. Nowe baterie litowo-żelazowo-fosforanowe są tańsze niż tradycyjne baterie, ale oferują mniejszy zasięg. Analitycy stwierdzili, że może to pomóc w obniżeniu kosztów i rozwiązaniu problemu niedoborów części.

Większość przychodów Tesli pochodziła ze sprzedaży jej tańszych samochodów Model 3 i Model Y, która wzrosła o 87% do 232 102. Telsa przekazała, że popyt na pojazdy elektryczne (EV) nadal „przechodzi zmiany strukturalne”.

Uważamy, że im więcej pojazdów jeździmy po drogach, tym więcej właścicieli Tesli będzie w stanie rozpowszechniać informacje o zaletach pojazdów elektrycznych.

– dodała firma.

Elon Musk przenosi siedzibę Tesli do Teksasu, bo się pokłócił o COVID

Problemy z łańcuchem dostaw

Tesla powiedział, że musiał stawić czoła „różnym wyzwaniom”, aby utrzymać funkcjonowanie swoich fabryk, w tym globalny niedobór mikroprocesorów samochodowych, zatory w portach i „rosnące przerwy w dostawie prądu”. Obecnie na całym świecie brakuje chipów komputerowych, znanych również jako półprzewodniki, które są wykorzystywane w milionach produktów, w tym w samochodach, pralkach i smartfonach.

Jednak Tesla dodała, że ​​planuje zwiększyć „zdolność produkcyjną tak szybko, jak to możliwe” i spodziewa się 50% wzrostu sprzedaży samochodów rocznie.

Podczas gdy fabryka Fremont wyprodukowała więcej samochodów w ciągu ostatnich 12 miesięcy niż w jakimkolwiek innym roku, wierzymy, że jest miejsce na dalszą poprawę. Ponadto nadal rozwijamy Gigafactory Shanghai i budujemy nowe moce produkcyjne w Teksasie i Berlinie. Tempo wzrostu będzie zależeć od wydajności naszego sprzętu, wydajności operacyjnej oraz wydajności i stabilności łańcucha dostaw.

– przekazała Tesla.

Victoria Scholar, dyrektor ds. inwestycji w Interactive Investor, powiedziała, że ​​wyniki Tesli przekroczyły oczekiwania analityków.

To imponujący zestaw liczb w kontekście trwającego globalnego niedoboru chipów.

– powiedziała.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close