Biznesowi celebryciKultura i sztukaMarketingMediaPaństwoPolitykaPrawoŚwiatTechnologie

Trump uruchomi własną platformę społecznościową TRUTH Social

Trump założy sobie własnego fejsbuka xD

Były prezydent USA Donald Trump ogłosił plany uruchomienia nowej sieci mediów społecznościowych o nazwie TRUTH Social. Powiedział, że platforma „sprzeciwi się tyranii wielkich technologii”, oskarżając ich o uciszanie głosów sprzeciwu w USA.

Media społecznościowe odegrały kluczową rolę w staraniach Trumpa o Biały Dom i były jego ulubionym środkiem komunikacji jako prezydenta. Ale Trump został zakazany na Twitterze i zawieszony na Facebooku po tym, jak jego zwolennicy zaatakowali Kapitol Stanów Zjednoczonych.

Firmy zajmujące się mediami społecznościowymi były pod presją przez całą prezydenturę Trumpa, aby go zakazać, a jego posty były krytykowane jako obraźliwe, podżegające lub rozpowszechniające jawne fałszerstwa. W zeszłym roku Twitter i Facebook zaczęły usuwać niektóre z jego postów lub oznaczać je jako wprowadzające w błąd, takie jak ten, w którym powiedział, że Covid jest „mniej śmiertelny” niż grypa.

Podjęli decyzję o zakazie lub zawieszeniu Trumpa po zamieszkach styczniowych, które nastąpiły po przemówieniu, w którym przedstawił bezpodstawne twierdzenia o oszustwach wyborczych. Odpowiadając na zamieszki, Trump nazwał mieszkańców Kapitolu „patriotami” i nie okazał żadnych oznak akceptacji wyniku wyborów, co skłoniło Twittera i Facebooka do orzeczenia, że ​​pozwolenie mu na dalsze korzystanie z ich stron jest zbyt ryzykowne.

Tinder blokuje zwolenników Trumpa. Czy to nie zaszło za daleko?

Trump ,,sprzeciwia się Big Techowi”

Od tego czasu on i jego doradcy sugerowali, że planują stworzyć konkurencyjny portal społecznościowy. Na początku tego roku Trump uruchomił From the Desk of Donald J Trump, często określany jako blog. Witryna została trwale zamknięta w niecały miesiąc po uruchomieniu, po przyciągnięciu tylko części odbiorców, których oczekiwałby za pośrednictwem ustalonych witryn.

Wczesna wersja jego najnowszego przedsięwzięcia, TRUTH Social, będzie otwarta dla zaproszonych gości w przyszłym miesiącu i zostanie „wdrożona na cały kraj” w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r., zgodnie z oświadczeniem Trump Media & Technology Group (TMTG).

Żyjemy w świecie, w którym Talibowie są bardzo obecni na Twitterze, ale Twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony.

– napisał Trump.

Wszyscy mnie pytają, dlaczego ktoś nie przeciwstawia się Big Techowi? Cóż, niedługo się pojawimy!

– dodał.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close