Biznesowi celebryciBusiness lifestyleKultura i sztukaPrawoŚwiatZdrowie i medycyna

Baldwin dostał broń od reżysera, który zapewniał, że jest bezpieczna

Baldwin był zapewniany, że to ślepaki

Pistolet, którym aktor Alec Baldwin wystrzelił na planie, wręczył mu reżyser, który powiedział mu, że jest bezpieczny. Asystent reżysera Dave Halls nie wiedział, że rekwizyt zawiera ostrą amunicję i wskazał, że został rozładowany. Dalsze szczegóły śledztwa policyjnego zostały ujawnione w piątek, kiedy w sądzie w Santa Fe w stanie Nowy Meksyk złożono nakaz przeszukania.

Przypomnijmy, że operatorka Halyna Hutchins została śmiertelnie postrzelona w klatkę piersiową w czwartkowym incydencie na planie filmu Rust. Reżyser Joel Souza, który stał za nią, został ranny. 48-latek otrzymał natychmiastowe leczenie z powodu urazu barku, a następnie został zwolniony ze szpitala.

Zauważono, że zakrwawiony strój Baldwina został wzięty jako dowód wraz z bronią. Policja zabrała z planu także amunicję i inną broń rekwizytową. 63-letni aktor został przesłuchany przez organy ścigania, ale nikt nie został oskarżony o incydent. Wcześniej w piątek Baldwin – który był gwiazdą i producentem filmu – powiedział, że „w pełni współpracuje” z biurem szeryfa hrabstwa Santa Fe.

Moje serce jest złamane z powodu jej męża, ich syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę. Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wypadkiem, który odebrał życie Halynie Hutchins, żonie, matce i naszej głęboko podziwianej koleżance.

– napisał na Twitterze.

 

Studenci AGH nie wiedzieli, że ich blogi są publiczne?! “Je**ć dziekana”

“Wschodząca gwiazda”

Rekwizyt, z którego wystrzelił Baldwin, zawierał „żywy pojedynczy nabój”, zgodnie z e-mailem wysłanym przez International Alliance of theatrical Stage Employees do jego członków, informuje Variety.

W Rust Baldwin wystąpił jako banita, którego wnuk zostaje skazany na powieszenie za przypadkowe zabójstwo. Aktor jest najbardziej znany z roli Jacka Donaghy’ego w serialu NBC 30 Rock oraz z roli Donalda Trumpa w serialu Saturday Night Live.

Takie incydenty na planach filmowych zdarzają się niezwykle rzadko. Prawdziwa broń palna jest często używana, ale jest ładowana ślepymi nabojami – nabojami, które tworzą błysk i huk bez wyładowania pocisku.

W 1993 roku Brandon Lee – 28-letni syn późnej gwiazdy sztuk walki Bruce’a Lee – zmarł na planie po tym, jak został przypadkowo postrzelony rekwizytem podczas kręcenia sceny śmierci do filmu. W pistolecie omyłkowo załadowano atrapę pocisku.

42-letnia Hutchins pochodziła z Ukrainy i dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie i film w Los Angeles, a w 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer nazwał ją „wschodzącą gwiazdą”. Była autorką zdjęć do filmu akcji Archenemy z 2020 roku w reżyserii Adama Egypt Mortimera.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close