PrawoŚwiatTransport

Firma Lyft ujawnia 4 158 napaści seksualnych z udziałem jej kierowców

Lydt ujawnia szokujące dane

Lyft, amerykańska aplikacja obsługująca taksówki, poinformowała, że ​​w latach 2017-2019 firmie zgłoszono 4 158 przypadków napaści na tle seksualnym. W swoim pierwszym w historii raporcie o bezpieczeństwie Lyft wyszczególnił również liczbę ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych i ofiar śmiertelnych napaści fizycznych w tym okresie. Przypadki te znacznie przeważyła liczba ataków seksualnych zgłoszonych w ciągu trzech lat. Lyft powiedział, że „ponad 99% podróży miało miejsce bez żadnego zgłoszonego incydentu bezpieczeństwa”, ale nawet ten 1% to zbyt dużo.

Za każdą liczbą jest osoba, która doświadczyła tego incydentu. Mówiąc prościej, nawet jeden z tych incydentów to zbyt wiele. To właśnie napędza naszą nieustanną pracę nad ciągłą poprawą bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

Lyft, wraz ze swoim większym rywalem z USA, Uberem, zobowiązał się w 2018 r. do opublikowania danych dotyczących poważnych incydentów związanych z bezpieczeństwem i nadużyć. W następnym roku Uber ujawnił 5 981 doniesień o napaściach seksualnych z udziałem pasażerów i kierowców w latach 2017-2018.

Spośród 4 158 przypadków napaści na tle seksualnym ujawnionych przez Lyft, 360 to zgłoszenia gwałtu. Od początku 2017 r. do końca 2019 r. Lyft poinformował, że odnotował 105 ofiar śmiertelnych wypadków i 10 zgonów z powodu napaści fizycznej.

Uber zapewni darmowy przejazd na szczepienie na COVID

Pasażerowie pozywają Lyft

Lyft stoi przed szeregiem pozwów sądowych ze strony pasażerów w sprawie domniemanych napaści na tle seksualnym, a pierwszy proces ma się odbyć w 2022 r. Uber jest również pozwany w USA w związku z podobnymi roszczeniami. W swoim raporcie o bezpieczeństwie Lyft powiedział, że dane opierają się na tym, kiedy incydent został zgłoszony firmie, a niekoniecznie kiedy incydent miał miejsce.

Zdajemy sobie sprawę, że napaść na tle seksualnym jest chronicznie niedostatecznie zgłaszana i czasami mogą minąć miesiące lub lata, zanim osoba, która przeżyła, będzie gotowa zgłosić się i zgłosić, co się stało – jeśli w ogóle się na to zdecydują. Wiedząc to, Lyft uwzględnił każdy incydent zgłoszony w 2017, 2018 i 2019 roku, niezależnie od tego, kiedy zgłoszono incydent.

Firma poinformowała, że ​​52% zgłoszeń napaści na tle seksualnym zostało zgłoszonych przez pasażerów, 38% pochodziło od kierowców, a pozostałe 10% za pośrednictwem stron trzecich, takich jak organy ścigania.

Firma powiedział również, że „osoby, które są oskarżone o popełnienie rodzajów incydentów wyszczególnionych w tym raporcie, zostaną trwale usunięte ze społeczności Lyft, uniemożliwiając im jazdę lub prowadzenie samochodu w przyszłości”.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close