InwestycjePolskaRynek pracy

Allegro otwiera nowe biura. Zatrudnienie znajdzie nawet 1500 osób

Allegro zapowiedziała, że otworzy pięć nowych biur, gdzie będzie pracować nawet kilkaset osób. Spółka zamierza łącznie zwiększyć zatrudnienie o 1500 dodatkowych pracowników do końca 2021. W nowych biurach mają powstać zespoły odpowiedzialne za projekty technologiczne.

Kogo zatrudni Allegro w nowych biurach?

Allegro poinformowała o otwarciu nowych hubów technologicznych w całej Polsce. Biura powstaną w Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu. Obecnie trwają analizy związane z wyborem odpowiedniej przestrzeni w wyżej wymienionych miastach. Do otwarcia nowych biur dojdzie najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2022 roku.

Zobacz również: Allegro dostarczy paczki w dniu zakupu, bo przejęła X-press Couriers

W nowych placówkach pracę znajdą między innymi product managerowie, software developerzy oraz analitycy danych. Jak wskazał Marcin Mazurek, Chief Technology Officer w Allegro:

Technologia od samego początku jest sercem wszystkiego, co robimy w Allegro. Mamy jeden z największych zespołów technologicznych w tej części Europy, w którym tworzymy rozwiązania stające się rynkowym benchmarkiem.

Wszystkie tworzone przez nas produkty powstają lokalnie. Dzięki temu nasi pracownicy mogą na co dzień mierzyć się z wieloma niesamowitymi wyzwaniami technologicznymi i mieć bezpośredni wpływ na kształt platformy.

Mazurek dodał również, że:

Ponadto, tworząc produkty i usługi, zawsze stawiamy na wolność w poszukiwaniu rozwiązań i nieograniczony dostęp do potrzebnej technologii, a gdy taka nie jest jeszcze dostępna, projektujemy i budujemy ją sami.

Czytaj również: Allegro zamówiło 3 tysiące paczkomatów. Chce przebić InPost?

Spółka wskazała, że do nowych placówek dołączy kilkuset profesjonalistów, a zachęcić ma do tego specjalnie przygotowana kampania reklamowa. Obecnie spółka posiada biura w Warszawie, Krakowie, Toruniu i Poznaniu oraz centrach logistycznych w Błoniu, oraz podwarszawskim Adamowie. W obecnych placówkach zatrudnienie do końca roku znajdzie nawet nowych 1500 osób.

Ile można zarobić w Allegro?

Na stronie rekrutacyjnej można znaleźć m.in. 29 ofert pracy do Lublina. Spółka poszukuje specjalistów Scala, Java, Kotlin oraz aplikacji mobilnych Android, oraz iOS. Dla pracowników widełki rozpoczynają się od 12,5 tys. złotych do 22,5 tysiąca zł. Nie ma informacji na temat wynagrodzeń na innych stanowiskach, zatem zależą one od portfolio, lub indywidualnego doświadczenia i prezentowanych umiejętności.

Wszystkie oferty znajdą Państwo na https://allegro.pl/praca.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close