EnergetykaHandelInwestycjeMediaTransportWarszawa

Warszawa: Ukryta rządowa stacja paliw, na której jest tańsze paliwo

Choć ceny paliwa w Polsce przekraczają kolejne granice, to jest takie miejsce na mapie Warszawy, w którym kierowcy mogą je kupić znacznie taniej. Obniżki sięgają nawet 20-30 groszy na litr, co w dłuższej mierze może być dużą oszczędnością. Gdzie jest haczyk? A taki, że jest to rządowa stacja paliw prowadzona przez Centrum Obsługi Administracji Rządowe. I jest dość skrzętnie ukryta w stolicy.

Warszawa: ukryta rządowa stacja paliw, na której taniej zatankujesz

Choć w ostatnich tygodniach ceny paliwa w Polsce ciągle rosną, to oliwy do ognia dolał sam Jarosław Kaczyński, który stwierdził, że państwo nie obniży akcyzy.

Zobacz również: Warszawa: Google otwiera największe centrum technologiczne w Europie

Tym samym zaprzeczył sam sobie, ponieważ, kiedy rządziło PO, to proponował diametralną obniżkę tego podatku. Ale hej — jeśli bylibyśmy złośliwi, to byśmy przypomnieli, że w końcu sam Kaczyński nie ma prawa jazdy, więc zapewne nie rozumie bólu kierowców. Jednak nie jesteśmy aż tak złośliwy i nie będziemy o tym mówić.

Niemniej jednak jest takie miejsce w Warszawie, które może pochwalić się dość promocyjnymi cenami. Jak informuje RadioZet, stacja ta mieści się na ulicy Powsińskiej 69/71 w Warszawie. I podczas gdy w wielu miejscach wskazówka ceny oscyluje wokół 6 złotych, tam — cena wynosi mniej więcej 5,80. I to za bezołowiową 95.

Wszystko dlatego, że prowadzona jest przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej. W chwili, kiedy dziennikarze sprawdzali ceny na stacji, to cena wynosiła 5,87 zł. To dość istotne, ponieważ na obiektach dostępnych dla ‘zwykłych obywateli”, cena takiego samego paliwa wynosiła 6,19 za litr. Co ciekawe, na początku dziennikarze otrzymali informacje, że stacja jest dostępna tylko dla pojazdów rządowych, ale szybko okazało się, że to nieprawda.

Mimo że wjazd jest strzeżony, to jak się okazało, tanie tankowanie jest dostępne dla wszystkich kierowców. Potwierdziło to Centrum Informacyjne Rządu na pytanie od serwisu next.gazeta.pl:

Stacja działa na podstawie koncesji na obrót paliwami ciekłymi, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest ogólnodostępna. Każdy zainteresowany może przyjechać i zatankować tam swój samochód na tych samych warunkach.

Zobacz również: Warszawa: Der Elefant tylko dla zaszczepionych. Konkurencja odpowiada

Warszawa: Gdzie tanio zatankować?

Ponadto, jak informuje Centrum Obsługi Administracji Rządowej, obecnie na stacji jest zapas paliwa, który pierwotnie mógłby obsłużyć samochody rządowe na dwa lata. Wszystko dlatego, że COAR ogłosiła przetarg na dostawę aż 545 m sześciennych oleju napędowego i 1270 metrów sześciennych benzyny.

Mimo to, przez wzgląd na wieści, które rozniosły się po Warszawie, stan zapasów stacji może znacznie szybciej się skończyć.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close