Kultura i sztukaMediaPrawo

Alec Baldwin wydał oświadczenie na temat zastrzelenia Halyny Hutchins

Alec Baldwin wystosował pierwsze oficjalne oświadczenie po tragicznym wydarzeniu na planie filmowym, gdzie zastrzelił operatorkę Halynę Hutchins. Aktor zdradził, że kobieta była jego bliską przyjaciółką, oraz że jest zdecydowanym orędownikiem ograniczenia używania broni palnej w produkcjach filmowych. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że główna wina spadnie na niedoświadczoną 24-letnią Hannah Gutierrez Reed, która miała dbać o bezpieczeństwo na planie.

Alec Baldwin wydał oświadczenie w sprawie śmierci Halyny Hutchins na planie “Rust”

Alec Baldwin, przemawiając do reporterów, zwrócił uwagę, że należy przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo na planach filmowych. Co jednak istotne, ze względu na podobne problemy, kilkoro pracowników zrezygnowało z pracy w jego ekipie właśnie przez te niedociągnięcia.

Czytaj także: Alec Baldwin zastrzelił operatorkę na planie. Zranił też reżysera

Wszystko to doprowadziło do tragedii, w której to zginęła 42-letnia Halyna Hutchins oraz ranny został reżyser filmu “Rust“, Joel Souza. Baldwin przyznał w czasie oświadczenia, że:

Ona była moją przyjaciółką. W dniu, w którym przyjechałem do Santa Fe i zacząłem kręcić, zabrałem ją na kolację z Joelem. Byliśmy bardzo, bardzo dobrze zgraną ekipą kręcącą razem film i wtedy wydarzyło się to straszne wydarzenie.

Aktor wskazał również, że mimo iż do wypadków tego typu zdarza się niezwykle rzadko, to jednak trzeba zwiększyć pracę nad zminimalizowaniem nieustającego zagrożenia. Baldwin nie mógł jednak zdradzić szczegółów śledztwa.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Serge Svetnoy (@serge.svetnoy)

Czytaj również: Baldwin dostał broń od reżysera, który zapewniał, że jest bezpieczna

Alec Baldwin wypowiedział się na temat strzelaniny na planie Rust. Czy 24-letnia Hannah Gutierrez Reed jest winna tragedii?

Tymczasem szybko okazało się, że za broń odpowiadała 24-letnia Hannah Gutierrez Reed, która otrzymała ją jedynie dlatego, że jej ojciec od dawna pracował na planach filmowych. Thell Reed, odpowiadał za przygotowanie m.in. Brada Pitta i od lat pracuje w Hollywood.

Niestety jego córka nie przestrzegała zasad bezpieczeństwa, przez co nie mogła pracować przy poprzednim filmie z Nicolasem Cage’em. Co więcej, w jednym miejscu trzymała ostrą amunicję oraz ślepaki, a na planie często bawiła się bronią palną.

Kobieta oświadczyła ostatnio, że “nie ma pojęcia” skąd wzięła się na planie ostra amunicja i nie ma nic wspólnego z tragedią. Niemniej jednak praca na planie “Rust” była dla niej czymś niemal całkowicie nowym. Wcześniej skończyła kręcenie filmu The Old Way z Clintem Howardem i Nicolasem Cage’em, ale również i tam dochodziło do scysji przez złe zachowanie pracowniczki.

Z kolei, jak informuje The New York Post, okazało się, że kobieta nieroztropnie posługiwała się bronią. Co więcej, w pewnym momencie przekazała broń palną 11-letniej dziewczynce, nie sprawdzając nawet, czy pistolet ma naładowaną ostrą amunicję.

Zobacz również: Inwigilacja w Polsce jest poza kontrolą społeczną. Państwo ma zbyt dużą władzę

Wszystko to sprawia, że Hannah Gutierrez Reed stała się jedną z osób, które można podejrzewać o dprowadzenie do tragedii na planie Rust. Niemniej jednak prokuratura nie wyklucza, że zostanie wniesione oskarżenie w tej sprawie i to tylko kwestia czasu, kiedy dowiemy się nowych szczegółów tragedii.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close