Business lifestyleHandelInwestycjeKultura i sztukaPaństwoPrawoŚwiatTechnologie

Chińska wersja Fortnite zostanie zamknięta w listopadzie

Fortnite China zostanie zamknięte

Fortress Night, chińska wersja popularnej gry Fortnite, ma zostać zamknięta jeszcze w tym miesiącu. Epic Games, do którego należy Fortnite, jak dotąd nie podało żadnego powodu, dlaczego zamyka tę sieciową strzelankę. Ogłoszono, że gra, która była dostępna w Chinach jako „test” od dwóch lat, zakończy się 15 listopada.

Gra została pierwotnie wydana w Chinach w 2018 roku we współpracy z chińskim gigantem technologicznym Tencent. Wiele zachodnich gier wymaga znaczących zmian na chiński rynek, zarówno ze względów regulacyjnych, jak i kulturowych. Fortress Night zawiera szereg zmian w stosunku do oryginalnego Fortnite, w tym środki mające na celu ograniczenie czasu spędzanego przez graczy na grze, a także brak „mikrotransakcji” na zakup dodatkowych przedmiotów w grze za prawdziwe pieniądze.

Chiny ustalają surowe limity czasu, jaki dzieci mogą spędzać na graniu w gry online. W sierpniu chiński regulator gier wideo ogłosił, że osoby poniżej 18 roku życia będą ograniczone do zaledwie godziny gry online w piątki, weekendy i święta. Rząd od dawna niepokoi się, ile czasu młodzi ludzie spędzają na grach. Na przykład państwowe media określiły gry online jako „duchowe opium” na początku tego roku.

Ogłaszając zamknięcie, Epic Games napisało:

Dziękuję wszystkim graczom Fortnite China, którzy jeździli z nami Battle Busem, biorąc udział w becie.

Firma odmówiła komentarza po ogłoszeniu zamknięcia.

Apple otrzymał poważny cios w procesie przeciwko Epic Games

Trudna przeprawa w Chinach

Kerry Allen, analityk mediów w Chinach twierdzi, że istnieją długie warunki określone przez surowe chińskie organy regulacyjne, które wstrzymują gry, jeśli są postrzegane jako zbyt brutalne, pornograficzne lub malujące kraj w negatywnym świetle. Fortnite dotarł do Chin kontynentalnych prawie rok temu, ale było to bardzo oczekiwane. Niezwykle udane gry za granicą rzadko trafiają do kraju.

Wiele nowoczesnych gier wideo nie znajduje się na „czarnej liście”, ale długotrwałe kontrole ze strony organów nadzoru oznaczają, że wiele zagranicznych gier czeka w wieloletniej kolejce do autoryzacji. Po pierwsze, firmy zajmujące się grami muszą zawrzeć umowy z lokalnymi chińskimi firmami, aby ich gry zostały uznane. Następnie są uruchamiane na samodzielnych chińskich serwerach. Oznacza to, że użytkownicy z kontynentu mogą grać ze sobą, ale nie mogą wchodzić w interakcje z graczami międzynarodowymi.

Przez jakiś czas Fortnite zajmował rzadką pozycję na chińskim rynku: zagraniczna gra, która pokonała wszystkie te przeszkody, a jednocześnie była stosunkowo nowa.

Źródło: BBC

 

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close